77,624
edits
m (→Generation III: Improving text contrast) |
|||
Line 101: | Line 101: | ||
| 100% | | 100% | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|ocean}}" | {{color2| | | style="background:#{{locationcolor/med|ocean}}" | {{color2|FFF|Water tile#Oceans|Sea water}} | ||
| {{mcolor|Surf|000}} | | {{mcolor|Surf|000}} | ||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | ||
Line 107: | Line 107: | ||
| 100% | | 100% | ||
|- | |- | ||
| style="{{roundybl|5px}}; background:#{{locationcolor/med|underwater}}" | {{color2| | | style="{{roundybl|5px}}; background:#{{locationcolor/med|underwater}}" | {{color2|FFF|Tall grass#Seaweed|Underwater}} | ||
| style="background:#FFF" | {{mcolor|Hydro Pump|000}} | | style="background:#FFF" | {{mcolor|Hydro Pump|000}} | ||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | ||
Line 146: | Line 146: | ||
| 90% | | 90% | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|land}}" | {{color2|000|Agate Village}}, {{color2|000|Relic Stone}}<span class="blacklinks>{{sup/ss|Colo}}</span>, {{color2|000|Mt. Battle}} (outside),<br>{{color2|000|Pokémon HQ Lab}}, {{color2|000|Kaminko's House}}, {{color2|000|Mt. Battle}} (Areas 1-3)<span class="blacklinks>{{sup/ss|XD}}</span> | | style="background:#{{locationcolor/med|land}}" | {{color2|000|Agate Village}}, {{color2|000|Relic Stone}}<span class="blacklinks">{{sup/ss|Colo}}</span>, {{color2|000|Mt. Battle}} (outside),<br>{{color2|000|Pokémon HQ Lab}}, {{color2|000|Kaminko's House}}, {{color2|000|Mt. Battle}} (Areas 1-3)<span class="blacklinks">{{sup/ss|XD}}</span> | ||
| {{mcolor|Stun Spore|000}} | | {{mcolor|Stun Spore|000}} | ||
| style="background:#{{grass color}}" | {{typecolor|Grass}} | | style="background:#{{grass color}}" | {{typecolor|Grass}} | ||
Line 152: | Line 152: | ||
| 75% | | 75% | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|forest}}" | {{color2|000|Relic Stone}}<span class="blacklinks>{{sup/ss|XD}}</span> | | style="background:#{{locationcolor/med|forest}}" | {{color2|000|Relic Stone}}<span class="blacklinks">{{sup/ss|XD}}</span> | ||
| {{mcolor|Razor Leaf|000}} | | {{mcolor|Razor Leaf|000}} | ||
| style="background:#{{grass color}}" | {{typecolor|Grass}} | | style="background:#{{grass color}}" | {{typecolor|Grass}} | ||
| 55 | | 55 | ||
| 95% | | 95% | ||
|- | |- style="background:#FFF" | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Poké Spot|Oasis Poké Spot}} | | style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Poké Spot|Oasis Poké Spot}} | ||
| {{mcolor|BubbleBeam|000}} | |||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | ||
| | | 65 | ||
| style="background:#FFF" | | 100% | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| style="background:#{{locationcolor/med|ocean}}" | {{color2| | | style="background:#{{locationcolor/med|ocean}}" | {{color2|FFF|Gateon Port}} | ||
| {{mcolor|Surf|000}} | |||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | ||
| 95 | |||
| 100% | |||
|- | |- | ||
| style="{{roundybl|5px}}; background:#{{locationcolor/med|underwater}}" | {{color2| | | style="{{roundybl|5px}}; background:#{{locationcolor/med|underwater}}" | {{color2|FFF|Phenac Stadium}} | ||
| style="background:#FFF" | {{mcolor|Hydro Pump|000}} | | style="background:#FFF" | {{mcolor|Hydro Pump|000}} | ||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} |