1,713
edits
(work in progress; walkthrough will be done eventually) |
No edit summary |
||
Line 219: | Line 219: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| Name || Image || How to Get | | Name || Image || How to Get | ||
|-align="center" | |||
| {{p|Vaporeon}} || [[Image:134.png]] || Evolve {{p|Eevee}} | |||
|-align="center" | |||
| {{p|Jolteon}} || [[Image:135.png]] || Evolve {{p|Eevee}} | |||
|-align="center" | |||
| {{p|Flareon}} || [[Image:136.png]] || Evolve {{p|Eevee}} | |||
|-align="center" | |||
| {{p|Espeon}} || [[Image:196.png]] || Evolve {{p|Eevee}} | |||
|-align="center" | |||
| {{p|Umbreon}} || [[Image:197.png]] || Evolve {{p|Eevee}} | |||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p|Ursaring}} || [[Image:217.png]] || Evolve {{p|Teddiursa}} | | {{p|Ursaring}} || [[Image:217.png]] || Evolve {{p|Teddiursa}} | ||
Line 234: | Line 244: | ||
| {{p|Claydol}} || [[Image:344.png]] || Evolve {{p|Baltoy}} | | {{p|Claydol}} || [[Image:344.png]] || Evolve {{p|Baltoy}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Flaaffy}} || [[Image:180.png]] || Evolve {{p|Mareep}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Ampharos}} || [[Image:181.png]] || Evolve {{p|Flaaffy}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Swalot}} || [[Image:317.png]] || Evolve {{p|Gulpin}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Nuzleaf}} || [[Image:274.png]] || Evolve {{p|Seedot}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Shiftry}} || [[Image:275.png]] || Evolve {{p|Nuzleaf}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Ariados}} || [[Image:168.png]] || Evolve {{p|Spinarak}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Camerupt}} || [[Image:323.png]] || Evolve {{p|Numel}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Sharpedo}} || [[Image:319.png]] || Evolve {{p|Carvanha}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Breloom}} || [[Image:286.png]] || Evolve {{p|Shroomish}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Electrode}} || [[Image:101.png]] || Evolve {{p|Voltorb}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Hariyama}} || [[Image:297.png]] || Evolve {{p|Makuhita}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Ninetales}} || [[Image:038.png]] || Evolve {{p|Vulpix}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Dusclops}} || [[Image:356.png]] || Evolve {{p|Duskull}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Kirlia}} || [[Image:281.png]] || Evolve {{p|Ralts}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Gardevoir}} || [[Image:282.png]] || Evolve {{p|Kirlia}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Glalie}} || [[Image:362.png]] || Evolve {{p|Snorunt}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Forretress}} || [[Image:205.png]] || Evolve {{p|Pineco}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Xatu}} || [[Image:178.png]] || Evolve {{p|Natu}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Persian}} || [[Image:053.png]] || Evolve {{p|Meowth}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Piloswine}} || [[Image:221.png]] || Evolve {{p|Swinub}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Fearow}} || [[Image:022.png]] || Evolve {{p|Spearow}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Muk}} || [[Image:089.png]] || Evolve {{p|Grimer}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Dewgong}} || [[Image:087.png]] || Evolve {{p|Seel}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Togetic}} || [[Image:176.png]] || Evolve {{p|Togepi}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Parasect}} || [[Image:047.png]] || Evolve {{p|Paras}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Arcanine}} || [[Image:059.png]] || Evolve {{p|Growlithe}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Cloyster}} || [[Image:091.png]] || Evolve {{p|Shellder}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Victreebel}} || [[Image:071.png]] || Evolve {{p|Weepinbell}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Scizor}} || [[Image:212.png]] || Evolve {{p|Scyther}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Blissey}} || [[Image:242.png]] || Evolve {{p|Chansey}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Lairon}} || [[Image:305.png]] || Evolve {{p|Aron}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Aggron}} || [[Image:306.png]] || Evolve {{p|Lairon}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Golbat}} || [[Image:042.png]] || Evolve {{p|Zubat}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Crobat}} || [[Image:169.png]] || Evolve {{p|Golbat}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Quagsire}} || [[Image:195.png]] || Evolve {{p|Wooper}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Sandslash}} || [[Image:028.png]] || Evolve {{p|Sandshrew}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Vibrava}} || [[Image:329.png]] || Evolve {{p|Trapinch}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Flygon}} || [[Image:330.png]] || Evolve {{p|Vibrava}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Skiploom}} || [[Image:188.png]] || Evolve {{p|Hoppip}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Jumpluff}} || [[Image:189.png]] || Evolve {{p|Skiploom}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Donphan}} || [[Image:232.png]] || Evolve {{p|Phanpy}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Masquerain}} || [[Image:284.png]] || Evolve {{p|Surskit}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Bayleef}} || [[Image:153.png]] || Evolve {{p|Chikorita}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Meganium}} || [[Image:154.png]] || Evolve {{p|Bayleef}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Quilava}} || [[Image:156.png]] || Evolve {{p|Cyndaquil}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Typhlosion}} || [[Image:157.png]] || Evolve {{p|Quilava}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Croconaw}} || [[Image:159.png]] || Evolve {{p|Totodile}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Feraligatr}} || [[Image:160.png]] || Evolve {{p|Croconaw}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Electabuzz}} || [[Image:125.png]] || Evolve {{p|Elekid}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Pupitar}} || [[Image:247.png]] || Evolve {{p|Larvitar}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Tyranitar}} || [[Image:248.png]] || Evolve {{p|Pupitar}} | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
| {{p| | | {{p|Medicham}} || [[Image:308.png]] || Evolve {{p|Meditite}} | ||
|} |
edits