421
edits
PikaTepig999 (talk | contribs) m (→List of ingredients: simpler code) |
(Horseradish, Curry Powder and Wasabi are condiments) |
||
Line 273: | Line 273: | ||
| class="l" | Egg: 5<br>Exp: -3<br>Item Drop: 12<br>Teensy: -15 | | class="l" | Egg: 5<br>Exp: -3<br>Item Drop: 12<br>Teensy: -15 | ||
| class="l" | Psychic: 4<br>Dragon: 4<br>Fairy: 4 | | class="l" | Psychic: 4<br>Dragon: 4<br>Fairy: 4 | ||
|- | |||
| class="l" | [[File:Bag Horseradish SV Sprite.png|32px]] [[Horseradish]] | |||
| class="l" | [[Aquiesta Supermarket]], [[Porto Marinada Market|Porto Marinada auction]], {{DL|Mossui Town|Peachy's}}{{sup/9|TM}} | |||
| {{PDollar}}410 | |||
| class="l" | Sweet: 4<br>Hot: 16 | |||
| class="l" | Humungo: -3<br>Teensy: 21<br>Encounter: 12 | |||
| class="l" | Normal: 2<br>Fighting: 2<br>Flying: 2<br>Poison: 2<br>Ground: 2<br>Rock: 2 | |||
|- | |||
| class="l" | [[File:Bag Curry Powder SV Sprite.png|32px]] [[Curry Powder]] | |||
| class="l" | [[Aquiesta Supermarket]], [[Porto Marinada Market|Porto Marinada auction]], {{DL|Mossui Town|Peachy's}}{{sup/9|TM}} | |||
| {{PDollar}}450 | |||
| class="l" | Sweet: 4<br>Salty: 4<br>Sour: 4<br>Bitter: 12<br>Hot: 30 | |||
| class="l" | Humungo: -3<br>Teensy: 21<br>Encounter: 12 | |||
| class="l" | Bug: 2<br>Ghost: 2<br>Steel: 2<br>Fire: 2<br>Water: 2<br>Grass: 2 | |||
|- | |||
| class="l" | [[File:Bag Wasabi SV Sprite.png|32px]] [[Wasabi]] | |||
| class="l" | [[Aquiesta Supermarket]], [[Terarium]] [[vending machine]]s{{sup/9|ID}} | |||
| {{PDollar}}330 | |||
| class="l" | Sweet: 4<br>Salty: 4<br>Hot: 20 | |||
| class="l" | Humungo: -3<br>Teensy: 21<br>Encounter: 12 | |||
| class="l" | Electric: 2<br>Psychic: 2<br>Ice: 2<br>Dragon: 2<br>Dark: 2<br>Fairy: 2 | |||
|- | |- | ||
Line 588: | Line 612: | ||
| class="l" | Egg: 4<br>Catching: -1<br>Item Drop: 7<br>Humungo: -5 | | class="l" | Egg: 4<br>Catching: -1<br>Item Drop: 7<br>Humungo: -5 | ||
| class="l" | Rock: 7<br>Grass: 7<br>Fairy: 7 | | class="l" | Rock: 7<br>Grass: 7<br>Fairy: 7 | ||
|- | |- | ||
edits