25,317
edits
m (Bot: Adding fr:Duo Mew) |
(update) |
||
Line 59: | Line 59: | ||
| style="background:#{{psychic color light}}; {{roundytr|5px}}" | [[File:151Mew.png|96px]]<br>{{pcolor|Mew|{{psychic color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Psychic}}</small> | | style="background:#{{psychic color light}}; {{roundytr|5px}}" | [[File:151Mew.png|96px]]<br>{{pcolor|Mew|{{psychic color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Psychic}}</small> | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" style="text-align:right; background:#{{Psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|1}} | ||
| style="background:#{{Water color light}}" | ''{{mcolor|Life Dew|{{Water color dark}}}}'' | |||
|- | |||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Laser Focus|{{Normal color dark}}}}'' | |||
|- | |||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Disable|{{Normal color dark}}}}'' | |||
|- | |||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Confusion|{{Psychic color dark}}}}''' | | style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Confusion|{{Psychic color dark}}}}''' | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | {{mcolor|Pound|{{Normal color dark}}}} | | style="background:#{{Normal color light}}" | {{mcolor|Pound|{{Normal color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | | | style="background:#{{Normal color light}}" | {{mcolor|Swift|{{Normal color dark}}}} | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Reflect Type|{{Normal color dark}}}}'' | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Reflect Type|{{Normal color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|8}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|8}} | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Rock color light}}" | {{mcolor|Ancient Power|{{Rock color dark}}}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|10}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|10}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Amnesia|{{Psychic color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|16}} | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor| | | style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Psycho Cut|{{Psychic color dark}}}}''' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|20}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|20}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor| | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Baton Pass|{{Normal color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|24}} | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor| | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Safeguard|{{Normal color dark}}}}'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|30}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|30}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Rock color light}}" | {{mcolor|Ancient Power|{{Rock color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|32}} | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | | | style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Amnesia|{{Psychic color dark}}}}'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|40}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|40}} | ||
| style="background:#{{Fighting color light}}" | '''''{{mcolor|Aura Sphere|{{Fighting color dark}}}}''''' | |||
| style="background:#{{Water color light}}" | ''{{mcolor|Life Dew|{{Water color dark}}}}'' | |||
|- | |||
| style="text-align:right; background:#{{Psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|48}} | |||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Psychic|{{Psychic color dark}}}}''' | |||
| | | | ||
| style="background:#{{ | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|50}} | |||
| | |||
| style="background:#{{Dark color light}}" | ''{{mcolor|Nasty Plot|{{Dark color dark}}}}'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan="2" style="text-align:right; background:#{{Psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | rowspan="2" style="text-align:right; background:#{{Psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|56}} | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Power Swap|{{Psychic color dark}}}}'' | | style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Power Swap|{{Psychic color dark}}}}'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Guard Swap|{{Psychic color dark}}}}'' | | style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Guard Swap|{{Psychic color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|60}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|60}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Metronome|{{Normal color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|64}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|64}} | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Ice color light}}" | ''{{mcolor|Mist|{{Ice color dark}}}}'' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|70}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|70}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor|Imprison|{{Psychic color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|72}} | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | ''{{mcolor| | | style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Psystrike|{{Psychic color dark}}}}''' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|80}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|80}} | ||
| | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Recover|{{Normal color dark}}}}'' | ||
| style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor| | | style="background:#{{Normal color light}}" | ''{{mcolor|Transform|{{Normal color dark}}}}'' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|88}} | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Future Sight|{{Psychic color dark}}}}''' | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|90}} | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|90}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{Fighting color light}}" | {{mcolor|Aura Sphere|{{Fighting color dark}}}} | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8| | | style="text-align:right; background:#{{psychic color dark}}" | {{color|F99CB8|100}} | ||
| | | | ||
| style="background:#{{Psychic color light}}" | '''{{mcolor|Psychic|{{Psychic color dark}}}}''' | |||
|- | |- | ||
| colspan="3" style="background:#{{psychic color dark}}; color: #{{psychic color light}}; {{roundybottom|5px}}"| <small>Moves in '''bold''' get {{color2|F99CB8|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage. Moves in '''''bold italics''''' are only STAB for Mega Mewtwo X.</small> | |||
| colspan="3" style="background:#{{psychic color dark}}; color: #{{psychic color light}}; {{roundybottom|5px}}"| <small>Moves in '''bold''' get {{color2|F99CB8|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | |||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||