856
edits
m (→Agaricales) |
m (→Plant Pokémon) |
||
Line 283: | Line 283: | ||
| <!--{{InactivePoké||Snover|Snover anime.png|grass|ice|link=Snover|size=250px}} | | <!--{{InactivePoké||Snover|Snover anime.png|grass|ice|link=Snover|size=250px}} | ||
| {{InactivePoké||Abomasnow|Wulfric Abomasnow.png|grass|ice|link=Abomasnow|size=250px}}--> | | {{InactivePoké||Abomasnow|Wulfric Abomasnow.png|grass|ice|link=Abomasnow|size=250px}}--> | ||
|} | |||
===''Incertae sedis''=== | |||
====Genus ''Cooksonia''==== | |||
{|width="100%" | |||
|- | |||
| {{InactivePoké||Bonsly|Brock Bonsly.png|rock|link=Bonsly|size=200px}} | |||
| {{InactivePoké||Sudowoodo|Brock Sudowoodo.png|rock|link=Sudowoodo|size=200px}} | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
Line 330: | Line 340: | ||
| {{InactivePoké||Tangela|Erika Tangela.png|grass|link=Tangela|size=200px}} | | {{InactivePoké||Tangela|Erika Tangela.png|grass|link=Tangela|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Tangrowth|Verona Tangrowth.png|grass|link=Tangrowth|size=200px}} | | {{InactivePoké||Tangrowth|Verona Tangrowth.png|grass|link=Tangrowth|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Celebi|Celebi M04.png|grass|psychic|link=Celebi|size=200px}} | | {{InactivePoké||Celebi|Celebi M04.png|grass|psychic|link=Celebi|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Treecko|Ash Treecko.png|grass|link=Treecko|size=200px}} | | {{InactivePoké||Treecko|Ash Treecko.png|grass|link=Treecko|size=200px}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Grovyle|Ash Grovyle.png|grass|link=Grovyle|size=200px}} | | {{InactivePoké||Grovyle|Ash Grovyle.png|grass|link=Grovyle|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Shiftry|Shiftry BW135.png|grass|dark|link=Shiftry|size=200px}} | | {{InactivePoké||Shiftry|Shiftry BW135.png|grass|dark|link=Shiftry|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Turtwig|Ash Turtwig.png|grass|link=Turtwig|size=200px}} | | {{InactivePoké||Turtwig|Ash Turtwig.png|grass|link=Turtwig|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Grotle|Ash Grotle.png|grass|link=Grotle|size=200px}} | | {{InactivePoké||Grotle|Ash Grotle.png|grass|link=Grotle|size=200px}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Torterra|Ash Torterra.png|grass|ground|link=Torterra|size=200px}} | | {{InactivePoké||Torterra|Ash Torterra.png|grass|ground|link=Torterra|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Wormadam|Cheryl Wormadam Plant Cloak.png|bug|grass|link=Wormadam|size=200px}} | | {{InactivePoké||Wormadam|Cheryl Wormadam Plant Cloak.png|bug|grass|link=Wormadam|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Leafeon|Zoey Leafeon.png|grass|link=Leafeon|size=200px}} | | {{InactivePoké||Leafeon|Zoey Leafeon.png|grass|link=Leafeon|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Shaymin|Mallow Shaymin.png|grass|link=Shaymin|size=200px}} | | {{InactivePoké||Shaymin|Mallow Shaymin.png|grass|link=Shaymin|size=200px}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Sewaddle|Ash Sewaddle.png|bug|grass|link=Sewaddle|size=200px}} | | {{InactivePoké||Sewaddle|Ash Sewaddle.png|bug|grass|link=Sewaddle|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Swadloon|Ash Swadloon.png|bug|grass|link=Swadloon|size=200px}} | | {{InactivePoké||Swadloon|Ash Swadloon.png|bug|grass|link=Swadloon|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Leavanny|Ash Leavanny.png|bug|grass|link=Leavanny|size=200px}} | | {{InactivePoké||Leavanny|Ash Leavanny.png|bug|grass|link=Leavanny|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Deerling|Daniela Deerling.png|grass|link=Deerling|size=200px}} | | {{InactivePoké||Deerling|Daniela Deerling.png|grass|link=Deerling|size=200px}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Sawsbuck|Spring Sawsbuck anime.png|grass|link=Sawsbuck|size=200px}} | | {{InactivePoké||Sawsbuck|Spring Sawsbuck anime.png|grass|link=Sawsbuck|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Skiddo|Ramos Skiddo.png|grass|link=Skiddo|size=200px}} | | {{InactivePoké||Skiddo|Ramos Skiddo.png|grass|link=Skiddo|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Gogoat|Ramos Gogoat.png|grass|link=Gogoat|size=200px}} | | {{InactivePoké||Gogoat|Ramos Gogoat.png|grass|link=Gogoat|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Rowlet|Ash Rowlet.png|grass|flying|link=Rowlet|size=200px}} | | {{InactivePoké||Rowlet|Ash Rowlet.png|grass|flying|link=Rowlet|size=200px}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Dartrix|Hau Dartrix.png|grass|flying|link=Dartrix|size=200px}} | | {{InactivePoké||Dartrix|Hau Dartrix.png|grass|flying|link=Dartrix|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Decidueye|Hau Decidueye.png|grass|ghost|link=Decidueye|size=200px}} | | {{InactivePoké||Decidueye|Hau Decidueye.png|grass|ghost|link=Decidueye|size=200px}} | ||
| {{InactivePoké||Grookey|Grookey.png|grass|link=Grookey|size=100px}} | | {{InactivePoké||Grookey|Grookey.png|grass|link=Grookey|size=100px}} | ||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits