7,101
edits
m (→Names) |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from PS053) |
||
Line 67: | Line 67: | ||
|深红岛 ''Shēnhóng Dǎo''{{tt|*|Jilin Publishing (First Edition)}} | |深红岛 ''Shēnhóng Dǎo''{{tt|*|Jilin Publishing (First Edition)}} | ||
|From 深红 ''shēnhóng'', deep red | |From 深红 ''shēnhóng'', deep red | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|Brazilian Portuguese | |||
|Ilha Cerise | |||
|From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|Thai | |Thai |
edits