4,217
edits
Line 268: | Line 268: | ||
| 20 | | 20 | ||
| 14 | | 14 | ||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Ariados}} | |||
| [[Great Canyon]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 22 | |||
| 14 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Ampharos}} | |||
| [[Mt. Thunder]]<br>[[Mt. Thunder#Mt. Thunder Peak|Mt. Thunder(Peak)]]<br>[[Oddity Cave]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 30 | |||
| 12, 13 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Bellossom}} | |||
| [[Joyous Tower]] | |||
| 21 | |||
| 15 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Skiploom}} | |||
| [[Great Canyon]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 18 | |||
| 13 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Forretress}} | |||
| [[Sky Tower]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 31 | |||
| 23 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Ursaring}} | |||
| [[Fiery Field]] | |||
| 30 | |||
| 25 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Magcargo}} | |||
| [[Magma Cavern]]<br>[[Fiery Field]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 38 | |||
| 21, 30 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Piloswine}} | |||
| [[Frosty Forest]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Oddity Cave]]<br>[[Makuhita Dojo]] ([[Makuhita Dojo#Ice Maze|Ice]])<br>[[Purity Forest]] | |||
| 33 | |||
| 14, 16 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Houndoom}} | |||
| [[Great Canyon]]<br>[[Howling Forest]]<br>[[Joyous Tower]] | |||
| 24 | |||
| 15, 20 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Pupitar}} | |||
| [[Mt. Freeze]]<br>[[Makuhita Dojo]] ([[Makuhita Dojo#Rock Maze|Rock]])<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 30 | |||
| 17 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Tyranitar}} | |||
| [[Western Cave]] | |||
| 55 | |||
| 50 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Sceptile}} | |||
| [[Western Cave]] | |||
| 36 | |||
| 26 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Blaziken}} | |||
| [[Western Cave]] | |||
| 36 | |||
| 30 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Mightyena}} | |||
| [[Frosty Forest]]<br>[[Oddity Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 18 | |||
| 17 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Linoone}} | |||
| [[Sinister Woods]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 20 | |||
| 8 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Nuzleaf}} | |||
| [[Uproar Forest]]<br>[[Makuhita Dojo]] ([[Makuhita Dojo#Team Shifty|Shifty]]) | |||
| 14 | |||
| 10 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Swellow}} | |||
| [[Northern Range]]<br>[[Pitfall Valley]]<br>[[Oddity Cave]] | |||
| 22 | |||
| 20 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Gardevoir}} | |||
| [[Joyous Tower]] | |||
| 30 | |||
| 18 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Gardevoir}}[[Gardevoir (Red and Blue Rescue Team)|(Red and Blue Rescue Team)]] | |||
| [[Murky Cave]] | |||
| 30 | |||
| 5 | |||
| After beating Murky Cave as a story event. | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Breloom}} | |||
| [[Great Canyon]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 23 | |||
| 14 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Slaking}} | |||
| [[Mt. Freeze]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 36 | |||
| 15 | |||
|<!--Notes go here--> | |<!--Notes go here--> | ||
|} | |} |