4,217
edits
(→Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team and Blue Rescue Team: Finished data, need to insert images) |
|||
Line 159: | Line 159: | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
|<!--Image goes here--> | |<!--Image goes here--> | ||
| | | {{p|Gengar}}([[Team Meanies]]) | ||
| [[Sinister Woods]]<br>[[Mt. Freeze]]<br>[[Murky Cave]] | | [[Sinister Woods]]<br>[[Mt. Freeze]]<br>[[Murky Cave]] | ||
| 25 | | 25 | ||
Line 415: | Line 415: | ||
| 36 | | 36 | ||
| 15 | | 15 | ||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Shedinja}} | |||
| [[Buried Relic]]<br>[[Murky Cave]]<br>[[Desert Region]]<br>[[Darknight Relic]] | |||
| 20 | |||
| 5 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Loudred}} | |||
| [[Howling Forest]] | |||
| 20 | |||
| 10 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Exploud}} | |||
| [[Western Cave]] | |||
| 40 | |||
| 25 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Lairon}} | |||
| [[Frosty Forest]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Oddity Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 32 | |||
| 17 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Aggron}} | |||
| [[Western Cave]] | |||
| 42 | |||
| 34 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Medicham}}([[Team Meanies]]) | |||
| [[Sinister Woods]] | |||
| 37 | |||
| 12 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Medicham}} | |||
| [[Solar Cave]] | |||
| 37 | |||
| 32 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Manectric}} | |||
| [[Mt. Thunder]]<br>[[Mt. Thunder#Mt. Thunder Peak|Mt. Thunder(Peak)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 26 | |||
| 9-10 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Camerupt}} | |||
| [[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 33 | |||
| 25 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Grumpig}} | |||
| [[Howling Forest]]<br>[[Wyvern Hill]] | |||
| 32 | |||
| 15, 25 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Vibrava}} | |||
| [[Southern Cavern]]<br>[[Wyvern Hill]] | |||
| 35 | |||
| 30 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Flygon}} | |||
| [[Sky Tower]]<br>[[Sky Tower#Sky Tower Summit|Sky Tower(Summit)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Southern Cavern]]<br>[[Wyvern Hill]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 45 | |||
| 25, 27, 30, 35 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Cacturne}} | |||
| [[Great Canyon]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 32 | |||
| 14 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Altaria}} | |||
| [[Sky Tower]]<br>[[Wyvern Hill]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 35 | |||
| 24, 33 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Claydol}} | |||
| [[Sky Tower#Sky Tower Summit|Sky Tower(Summit)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Wyvern Hill]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 36 | |||
| 26, 31 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Armaldo}} | |||
| [[Stormy Sea]]<br>[[Silver Trench]]<br>[[Far-off Sea]] | |||
| 40 | |||
| 28, 33 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Banette}} | |||
| [[Darknight Relic]] | |||
| 37 | |||
| 30 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Dusclops}} | |||
| [[Sky Tower]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Desert Region]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 37 | |||
| 24, 29, 33 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Glalie}} | |||
| [[Mt. Freeze]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 35 | |||
| 24, 33 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Sealeo}} | |||
| [[Stormy Sea]]<br>[[Silver Trench]]<br>[[Far-off Sea]] | |||
| 32 | |||
| 22, 24 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Walrein}} | |||
| [[Silver Trench]]<br>[[Far-off Sea]] | |||
| 44 | |||
| 28 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Shelgon}} | |||
| [[Mt. Freeze]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Makuhita Dojo]] ([[Makuhita Dojo#Dragon Maze|Dragon]])<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 30 | |||
| 19 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Salamence}} | |||
| [[Sky Tower#Sky Tower Summit|Sky Tower(Summit)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Wyvern Hill]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 50 | |||
| 26, 29, 31, 35 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Metang}} | |||
| [[Frosty Forest#Frosty Grotto|Frosty Forest(Grotto)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 20 | |||
| 17 | |||
|<!--Notes go here--> | |||
|- style="background:#FFF;" | |||
|<!--Image goes here--> | |||
| {{p|Metagross}} | |||
| [[Sky Tower#Sky Tower Summit|Sky Tower(Summit)]]<br>[[Wish Cave]]<br>[[Joyous Tower]]<br>[[Purity Forest]] | |||
| 45 | |||
| 28, 30, 33 | |||
|<!--Notes go here--> | |<!--Notes go here--> | ||
|} | |} |