7,094
edits
(→Names) |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from PS013) |
||
Line 238: | Line 238: | ||
|富士老人<br>''Elder Fùshì'' | |富士老人<br>''Elder Fùshì'' | ||
|From 富士 ''Fuji'', possibly relating to {{wp|Mount Fuji|Mt. Fuji}} | |From 富士 ''Fuji'', possibly relating to {{wp|Mount Fuji|Mt. Fuji}} | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Brazilian Portuguese | |||
|Senhor Fuji | |||
|From his Japanese name | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
|Vietnamese | |Vietnamese |
edits