1,327
edits
(→HeartGold & SoulSilver Series: Added HG/SS series move errors.) |
|||
Line 740: | Line 740: | ||
! Move | ! Move | ||
! class="unsortable" | Picture | ! class="unsortable" | Picture | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:213Shuckle.png|96px|link=Shuckle(Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Shuckle|11}} | |||
| {{m|Poison Jab}} | |||
| ''[[HeartGold & SoulSilver (TCG)|HeartGold & SoulSilver]]'' | |||
| [[File:ShuckleHeartGoldSoulSilver11.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:154Meganium.png|96px|link=Meganium (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Meganium|26}} | |||
| {{m|Sleep Powder}} | |||
| ''[[HeartGold & SoulSilver (TCG)|HeartGold & SoulSilver]]'' | |||
| [[File:MeganiumHeartGoldSoulSilver26.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:053Persian.png|96px|link=Persian (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Persian|27}} | |||
| {{m|Sucker Punch}} | |||
| ''[[HeartGold & SoulSilver (TCG)|HeartGold & SoulSilver]]'' | |||
| [[File:PersianHeartGoldSoulSilver27.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:157Typhlosion.png|96px|link=Typhlosion (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Typhlosion|32}} | |||
| {{m|Fire Spin}} | |||
| ''[[HeartGold & SoulSilver (TCG)|HeartGold & SoulSilver]]'' | |||
| [[File:TyphlosionHeartGoldSoulSilver32.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:011Metapod.png|96px|link=Metapod (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Metapod|46}} | |||
| {{m|Sharpen}} | |||
| ''[[HeartGold & SoulSilver (TCG)|HeartGold & SoulSilver]]'' | |||
| [[File:MetapodHeartGoldSoulSilver46.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:022Fearow.png|96px|link=Fearow (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Fearow|15}} | |||
| {{m|Wing Attack}} | |||
| ''[[Unleashed (TCG)|Unleashed]]'' | |||
| [[File:FearowUnleashed15.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:247Pupitar.png|96px|link=Pupitar (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Pupitar|38}} | |||
| {{m|Rage}} | |||
| ''[[Unleashed (TCG)|Unleashed]]'' | |||
| [[File:025636_P_SANAGIRASU.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[File:418Buizel.png|96px|link=Buizel (Pokémon)]] | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Buizel|45}} | |||
| {{m|Muddy Water}} | |||
| ''[[Unleashed (TCG)|Unleashed]]'' | |||
| [[File:BuizelUnleashed45.jpg|200px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| [[File:126Magmar.png|96px|link=Magmar (Pokémon)]] | | [[File:126Magmar.png|96px|link=Magmar (Pokémon)]] | ||
Line 746: | Line 794: | ||
| ''[[Triumphant (TCG)|Triumphant]]'' | | ''[[Triumphant (TCG)|Triumphant]]'' | ||
| [[File:MagmarTriumphant42.jpg|200px]] | | [[File:MagmarTriumphant42.jpg|200px]] | ||
|} | |} | ||
edits