77,624
edits
Satoshi101 (talk | contribs) No edit summary |
No edit summary |
||
Line 67: | Line 67: | ||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | | [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | ||
| {{MTR}}, [[Ash's Corphish]], [[Lt. Surge]], [[Bruno]], [[Character of the day|various CODs]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | | {{MTR}}, [[Ash's Corphish]], [[Lt. Surge]], [[Bruno]], [[Character of the day|various CODs]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | ||
|- | |||
| Johnny Yong Bosch | |||
| {{TPCi}} | |||
| [[Brock]] ([[Pokémon Origins|Origins]]) | |||
|- | |- | ||
| Jonathan Boggs | | Jonathan Boggs | ||
Line 106: | Line 110: | ||
| Christine Marie Cabanos | | Christine Marie Cabanos | ||
| {{TPCi}} | | {{TPCi}} | ||
| [[Reina]] | | [[Reina]], {{p|Pidgey}} ([[Pokémon Origins|Origins]]), {{p|Caterpie}} (Origins), {{p|Mew}} (Origins) | ||
|- | |- | ||
| Jessica Calvello | | Jessica Calvello | ||
Line 191: | Line 195: | ||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]] | | [[4Kids Entertainment|4Kids]] | ||
| {{ho|Grace}} | | {{ho|Grace}} | ||
|- | |||
| Erin Fitzgerald | |||
| {{TPCi}} | |||
| [[Silph Co.]] secretary, {{p|Vulpix}} ([[Pokémon Origins|Origins]]), {{p|Tentacool}} (Origins) | |||
|- | |- | ||
| Paul Frank | | Paul Frank | ||
Line 270: | Line 278: | ||
| Kyle Hebert | | Kyle Hebert | ||
| {{TPCi}} | | {{TPCi}} | ||
| [[Professor Oak]] | | [[Professor Oak]] ([[Pokémon Origins|Origins]]) | ||
|- | |- | ||
| Ula Hedwig | | Ula Hedwig | ||
Line 559: | Line 567: | ||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | | [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | ||
| [[Narrator]], [[Raoul Contesta]], [[Charon]], [[Drayden]], [[Character of the day|various CODs]] | | [[Narrator]], [[Raoul Contesta]], [[Charon]], [[Drayden]], [[Character of the day|various CODs]] | ||
|- | |||
| Laura Post | |||
| {{TPCi}} | |||
| {{ga|Red}}'s [[mom]], [[Marowak (ghost)|ghost Marowak]] | |||
|- | |||
| Jamieson Price | |||
| {{TPCi}} | |||
| [[Giovanni]] ([[Pokémon Origins|Origins]]) | |||
|- | |- | ||
| [[Nathan Price]] | | [[Nathan Price]] | ||
Line 771: | Line 787: | ||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | | [[4Kids Entertainment|4Kids]], {{TPCi}} | ||
| [[Maxie]], [[Saturn]], [[Ash's Gliscor]], [[Unova]] [[Pokédex]], [[Don George]], [[Ash's Pignite]], [[Character of the day|various CODs]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | | [[Maxie]], [[Saturn]], [[Ash's Gliscor]], [[Unova]] [[Pokédex]], [[Don George]], [[Ash's Pignite]], [[Character of the day|various CODs]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | ||
|- | |||
| Kirk Thornton | |||
| {{TPCi}} | |||
| [[Lance]] ([[Pokémon Origins|Origins]]), [[Mr. Fuji]] (Origins) | |||
|- | |- | ||
| Natasha Ticotin | | Natasha Ticotin |