19,488
edits
m (→Names) |
|||
Line 94: | Line 94: | ||
| From ''{{wp|onyx}}'' | | From ''{{wp|onyx}}'' | ||
|- | |- | ||
| English, French, Brazilian Portuguese | | English, French, Latin American Spanish,<br>Brazilian Portuguese, Danish, Finnish,<br>Norwegian, Dutch, Polish, Swedish, Turkish | ||
| Sidian | | Sidian | ||
| From ''{{wp|obsidian}}'' | | From ''{{wp|obsidian}}'' | ||
|- | |||
| German | |||
| Onikisu | |||
| Transcription of his Japanese name | |||
|- | |||
| Korean | |||
| 오닉스 ''Onyx'' | |||
| Transcription of his Japanese name | |||
|} | |} | ||