62,786
edits
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Line 128: | Line 128: | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Metang|23}} (''Nintendo Black Star Promos'') || {{e|Metal}} || -- || Stadium Challenge 2003-2004 | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Metang|23}} (''Nintendo Black Star Promos'') || {{e|Metal}} || -- || Stadium Challenge 2003-2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[WORLDS 04]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2004 World Championships| | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[WORLDS 04]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2004 World Championships|World Championships 2004}} | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Wind|26}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2004|No. 1 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2004|No. 2 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2004|No. 3 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2004 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Treecko|16}} (''Nintendo Black Star Promos'') || {{e|Grass}} || (H) || [[Collector Tins (TCG)#EX Deck Tins|EX Deck Tin]] | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Treecko|16}} (''Nintendo Black Star Promos'') || {{e|Grass}} || (H) || [[Collector Tins (TCG)#EX Deck Tins|EX Deck Tin]] | ||
Line 201: | Line 201: | ||
| {{TCG ID|EX Deoxys|Deoxys|16}} <small>Normal Forme</small> (''EX Deoxys'') || {{e|Psychic}} || -- || Stadium Challenge 2004-2005 | | {{TCG ID|EX Deoxys|Deoxys|16}} <small>Normal Forme</small> (''EX Deoxys'') || {{e|Psychic}} || -- || Stadium Challenge 2004-2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2005 World Championships| | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2005 World Championships|World Championships 2005}} | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|27}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2005|No. 1 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2005|No. 2 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2005|No. 3 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2005 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo World|Shadow Lugia|promo}} [Jumbo] || {{e|Psychic}} || -- || ''Pokémon XD'' launch (October 2005) | | {{TCG ID|Nintendo World|Shadow Lugia|promo}} [Jumbo] || {{e|Psychic}} || -- || ''Pokémon XD'' launch (October 2005) | ||
Line 276: | Line 276: | ||
| {{TCG ID|EX Legend Maker|Gengar|5}} (''EX Legend Maker'') || {{e|Psychic}} || -- || Gym Challenge 2005-2006 | | {{TCG ID|EX Legend Maker|Gengar|5}} (''EX Legend Maker'') || {{e|Psychic}} || -- || Gym Challenge 2005-2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2006 World Championships| | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[STAFF]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || {{TCG|2006 World Championships|World Championships 2006}} | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || | | {{TCG ID|Nintendo Promo|Tropical Tidal Wave|36}} <small>[FINALIST]</small> (''Nintendo Black Star Promos'') || T || -- || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2006|No. 1 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2006|No. 2 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2006|No. 3 Trainer|promo}} || T || (H) || World Championships 2006 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|EX Crystal Guardians|Squirtle|63}} (''EX Crystal Guardians'') || {{e|Water}} || -- || City Championships 2006-2007 | | {{TCG ID|EX Crystal Guardians|Squirtle|63}} (''EX Crystal Guardians'') || {{e|Water}} || -- || City Championships 2006-2007 | ||
Line 386: | Line 386: | ||
| {{TCG ID|EX Delta Species|Ditto|63}} [Pikachu] (''EX Delta Species'') || {{e|Lightning}} || - || -- || San Diego Comic Con 2007 | | {{TCG ID|EX Delta Species|Ditto|63}} [Pikachu] (''EX Delta Species'') || {{e|Lightning}} || - || -- || San Diego Comic Con 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promo'') || T || - || -- || {{TCG|2007 World Championships| | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promo'') || T || - || -- || {{TCG|2007 World Championships|World Championships 2007}} | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|05}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2007|No. 1 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2007|No. 2 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2007|No. 3 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2007 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Battle Road|Victory Medal|promo}} || T || - || (H) || Battle Road Autumn 2007-2008 | | {{TCG ID|Battle Road|Victory Medal|promo}} || T || - || (H) || Battle Road Autumn 2007-2008 | ||
Line 544: | Line 544: | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Palkia|27}} [Jumbo] (''Nintendo Promo #DP27'') || {{e|Water}} || 67 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Palkia Premium Box|Palkia Premium Box]] | | {{TCG ID|DP Promo|Palkia|27}} [Jumbo] (''Nintendo Promo #DP27'') || {{e|Water}} || 67 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Palkia Premium Box|Palkia Premium Box]] | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || {{TCG|2008 World Championships| | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || {{TCG|2008 World Championships|World Championships 2008}} | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|25}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2008|No. 1 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2008|No. 2 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2008|No. 3 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2008 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|POP Series 7|Latias|3}} (''POP Series 7'') || {{e|Colorless}} || 45 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Legends Awakened Blister Pack|''Legends Awakened'' Blister Pack]] | | {{TCG ID|POP Series 7|Latias|3}} (''POP Series 7'') || {{e|Colorless}} || 45 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Legends Awakened Blister Pack|''Legends Awakened'' Blister Pack]] | ||
Line 704: | Line 704: | ||
| {{TCG ID|Platinum|Riolu|91}} <small>[STAFF]</small> (''Platinum'') || {{e|Fighting}} || 15 || -- || San Diego Comic Con 2009 | | {{TCG ID|Platinum|Riolu|91}} <small>[STAFF]</small> (''Platinum'') || {{e|Fighting}} || 15 || -- || San Diego Comic Con 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || [[2009 World Championships| | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[STAFF]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || [[2009 World Championships|World Championships 2009]] | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|DP Promo|Tropical Wind|48}} <small>[FINALIST]</small> (''DP Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2009|No. 1 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2009|No. 2 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2009|No. 3 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2009 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|POP Series 9|Manaphy|2}} (''POP Series 9'') || {{e|Water}} || 25 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Supreme Victors Blister Pack|''Supreme Victors'' Blister Pack]] | | {{TCG ID|POP Series 9|Manaphy|2}} (''POP Series 9'') || {{e|Water}} || 25 || (H) || [[Value packs and sets (TCG)#Supreme Victors Blister Pack|''Supreme Victors'' Blister Pack]] | ||
Line 826: | Line 826: | ||
| {{TCG ID|Majestic Dawn|Warp Point|88}} (''Majestic Dawn'') || T || - || (RH) || Pokémon League (July 2010) | | {{TCG ID|Majestic Dawn|Warp Point|88}} (''Majestic Dawn'') || T || - || (RH) || Pokémon League (July 2010) | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[STAFF]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || [[2010 World Championships| | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[STAFF]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || [[2010 World Championships|World Championships 2010]] | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || | | {{TCG ID|HGSS Promo|Tropical Tidal Wave|18}} <small>[FINALIST]</small> (''HGSS Black Star Promos'') || T || - || -- || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2010|No. 1 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2010|No. 2 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID| | | {{TCG ID|World Championships 2010|No. 3 Trainer|promo}} || T || - || (H) || World Championships 2010 | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Secret Wonders|Raikou|16}} (''Secret Wonders'') || {{e|Lightning}} || 42 || (H) || [[Collector Tins (TCG)#Fall 2010 Collector's Tins|Fall 2010 Collector's Tins]] | | {{TCG ID|Secret Wonders|Raikou|16}} (''Secret Wonders'') || {{e|Lightning}} || 42 || (H) || [[Collector Tins (TCG)#Fall 2010 Collector's Tins|Fall 2010 Collector's Tins]] | ||
Line 930: | Line 930: | ||
|- | |- | ||
| {{TCG ID|Unleashed|Judge|78}} (''Unleashed'') || Su || (RH) || Professor Program 2010-2011 | | {{TCG ID|Unleashed|Judge|78}} (''Unleashed'') || Su || (RH) || Professor Program 2010-2011 | ||
|- | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Poliwrath|21}} (''Unleashed'') || {{e|Water}} || (RH) || Regional Championships 2010-2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Poliwrath|21}} <small>[STAFF]</small> (''Unleashed'') || {{e|Water}} || (RH) || Regional Championships 2010-2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Black & White|Snivy|1}} (''Black & White'') || {{e|Grass}} || (RH) || Pokémon League (May 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Platinum|Broken Time-Space|104}} (''Platinum'') || T || (RH) || Pokémon League (May 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Black & White|Tepig|15}} (''Black & White'') || {{e|Fire}} || (RH) || Pokémon League (June 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Copycat|90}} (''HeartGold & SoulSilver'') || Su || (RH) || Pokémon League (June 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Battle Road|Victory Medal|promo}} || T || (H) || Battle Road Spring 2010-2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Black & White|Oshawott|27}} (''Black & White'') || {{e|Water}} || (RH) || Pokémon League (July 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|HeartGold & SoulSilver|Double Colorless Energy|103}} (''HeartGold & SoulSilver'') || E || (RH) || Pokémon League (July 2011) | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Politoed|7}} (''Unleashed'') || {{e|Water}} || (RH) || National Championships 2010-2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|Unleashed|Politoed|7}} <small>[STAFF]</small> (''Unleashed'') || {{e|Water}} || (RH) || National Championships 2010-2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[STAFF]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || [[2011 World Championships|World Championships 2011]] | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[TOP THIRTY-TWO]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[TOP SIXTEEN]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[QUARTER-FINALIST]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[SEMI-FINALIST]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|BW Promo|Tropical Beach|28}} <small>[FINALIST]</small> (''BW Black Star Promos'') || St || -- || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|World Championships 2011|No. 1 Trainer|promo}} || I || (H) || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|World Championships 2011|No. 2 Trainer|promo}} || I || (H) || World Championships 2011 | |||
|- | |||
| {{TCG ID|World Championships 2011|No. 3 Trainer|promo}} || I || (H) || World Championships 2011 | |||
|} | |} | ||