25,044
edits
m (r2.7.6) (Robot: Adding ja:ポケもんだい) |
Playerking95 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 160: | Line 160: | ||
| style="background:#{{green color light}}" | Maron<br>''マロン'' | | style="background:#{{green color light}}" | Maron<br>''マロン'' | ||
| style="background:#{{yellow color light}}" | Konro<br>''コンロ'' | | style="background:#{{yellow color light}}" | Konro<br>''コンロ'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| rowspan=2 | [[SM015]] | |||
| rowspan=2 | [[Professor Kukui]] | |||
| rowspan=2 | "What Pokémon will {{Ash}} catch in this episode?" | |||
| style="background:#{{blue color light}}" | {{MSP|731|Pikipek}}<br>'''{{pcolor|Pikipek|000}}''' | |||
| style="background:#{{red color light}}" | {{MSP|725|Litten}}<br>{{pcolor|Litten|000}} | |||
| rowspan=2 | [[File:Poké Problem question SM014.png|217px]] | |||
| rowspan=2 | [[File:Poké Problem SM014.png|217px]] | |||
| rowspan=2 | [[File:Poké Problem extra scene SM014.png|217px]] | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| style="background:#{{green color light}}" | {{MSP|736|Grubbin}}<br>{{pcolor|Grubbin|000}} | |||
| style="background:#{{yellow color light}}" | {{MSP|744|Rockruff}}<br>{{pcolor|Rockruff|000}} | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|- | |- |
edits