7,112
edits
No edit summary |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from Twilight Masquerade (TCG)) |
||
Line 255: | Line 255: | ||
| Gravel | | Gravel | ||
| From ''gravel'' | | From ''gravel'' | ||
|- | |||
| Brazilian Portuguese | |||
| Drita | |||
| From ''pedrita'' (diminutive of ''pedra'', stone) | |||
|- | |- | ||
| Thai | | Thai |
edits