4,401
edits
Line 134: | Line 134: | ||
! Game | ! Game | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |- | ||
| TM06 || {{m|Toxic}} | | TM06 || {{m|Toxic}} || {{m|Toxic}} | ||
|- | |- | ||
| TM09 || '''{{M|Bullet Seed}}''' | | TM09 || '''{{M|Bullet Seed}}''' || '''{{M|Bullet Seed}}''' | ||
|- | |- | ||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} | | TM10 || {{m|Hidden Power}} || {{m|Hidden Power}} | ||
|- | |- | ||
| TM11 || {{M|Sunny Day}} | | TM11 || {{M|Sunny Day}} || {{M|Sunny Day}} | ||
|- | |- | ||
| TM15 || {{M|Hyper Beam}} | | TM15 || {{M|Hyper Beam}} || {{M|Hyper Beam}} | ||
|- | |- | ||
| TM17 || {{m|Protect}} | | TM17 || {{m|Protect}} || {{m|Protect}} | ||
|- | |- | ||
| TM19 || '''{{M|Giga Drain}}''' | | TM19 || '''{{M|Giga Drain}}''' || '''{{M|Giga Drain}}''' | ||
|- | |- | ||
| TM21 || {{m|Frustration}} | | TM21 || {{m|Frustration}} || {{m|Frustration}} | ||
|- | |- | ||
| TM22 || '''{{M|Solarbeam}}''' | | TM22 || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' | ||
|- | |- | ||
| TM27 || {{m|Return}} | | TM27 || {{m|Return}} || {{m|Return}} | ||
|- | |- | ||
| TM28 || {{M|Dig}} | | TM28 || {{M|Dig}} || {{M|Dig}} | ||
|- | |- | ||
| TM30 || {{M|Shadow Ball}} | | TM30 || {{M|Shadow Ball}} || {{M|Shadow Ball}} | ||
|- | |- | ||
| TM31 || {{M|Brick Break}} | | TM31 || {{M|Brick Break}} || {{M|Brick Break}} | ||
|- | |- | ||
| TM32 || {{M|Double Team}} | | TM32 || {{M|Double Team}} || {{M|Double Team}} | ||
|- | |- | ||
| TM39 || {{M|Rock Tomb}} | | TM39 || {{M|Rock Tomb}} || {{M|Rock Tomb}} | ||
|- | |- | ||
| TM40 || {{M|Aerial Ace}} | | TM40 || {{M|Aerial Ace}} || {{M|Aerial Ace}} | ||
|- | |- | ||
| TM41 || {{M|Torment}} | | TM41 || {{M|Torment}} || {{M|Torment}} | ||
|- | |- | ||
| TM42 || {{m|Facade}} | | TM42 || {{m|Facade}} || {{m|Facade}} | ||
|- | |- | ||
| TM43 || {{M|Secret Power}} | | TM43 || {{M|Secret Power}} || {{M|Secret Power}} | ||
|- | |- | ||
| TM44 || {{M|Rest}} | | TM44 || {{M|Rest}} || {{M|Rest}} | ||
|- | |- | ||
| TM45 || {{M|Attract}} | | TM45 || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} | ||
|- | |- | ||
| TM46 || '''{{M|Thief}}''' | | TM46 || '''{{M|Thief}}''' || '''{{M|Thief}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM52 || || {{M|Focus Bomb}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM53 || || '''{{M|Energy Ball}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM56 || || {{M|Hurl}} | ||
|- | |- | ||
| HM06 || {{M|Rock Smash}} | | TM58 || || {{M|Endure}} | ||
|- | |||
| TM62 || || {{M|Silver Wind}} | |||
|- | |||
| TM63 || || {{M|Freeze}} | |||
|- | |||
| TM64 || || {{M|Explosion}} | |||
|- | |||
| TM66 || || '''{{M|Quick Revenge}}''' | |||
|- | |||
| TM68 || || {{M|Giga Impact}} | |||
|- | |||
| TM70 || || {{M|Flash}} | |||
|- | |||
| TM75 || || {{M|Swords Dance}} | |||
|- | |||
| TM77 || || {{M|Psych Up}} | |||
|- | |||
| TM78 || || {{M|Entice}} | |||
|- | |||
| TM79 || || '''{{M|Dark Pulse}}''' | |||
|- | |||
| TM80 || || {{M|Rock Slide}} | |||
|- | |||
| TM81 || || {{M|Scissor Cross}} | |||
|- | |||
| TM82 || || {{M|Sleep Talk}} | |||
|- | |||
| TM83 || || {{M|Nature Blessing}} | |||
|- | |||
| TM86 || || {{M|Grass Rope}} | |||
|- | |||
| TM87 || || {{M|Swagger}} | |||
|- | |||
| TM90 || || {{M|Substitute}} | |||
|- | |||
| HM01 || {{M|Cut}} || {{M|Cut}} | |||
|- | |||
| HM04 || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} | |||
|- | |||
| HM05 || {{M|Flash}} || {{M|Fog Clear}} | |||
|- | |||
| HM06 || {{M|Rock Smash}} || {{M|Rock Smash}} | |||
|} | |} | ||
edits