30,944
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 173: | Line 173: | ||
| 167 || {{p|Spinarak}} || [[File:Sebastian Spinarak.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | | 167 || {{p|Spinarak}} || [[File:Sebastian Spinarak.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | ||
|- | |- | ||
| 170 || {{p|Chinchou}} || [[File:Chinchou | | 170 || {{p|Chinchou}} || [[File:Goh Chinchou.png|250px]] || [[Sarah Natochenny]] || N/A | ||
|- | |- | ||
| 173 || {{p|Cleffa}} || [[File:Tiara Cleffa.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | | 173 || {{p|Cleffa}} || [[File:Tiara Cleffa.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | ||
|- | |- | ||
| 175 || {{p|Togepi}} || [[File:Togepi anime.png|250px]] || [[Michele Knotz]] || N/A | | 175 || {{p|Togepi}} || [[File:Togepi anime.png|250px]] || [[Michele Knotz]] || N/A | ||
|- | |||
| 177 || {{p|Natu}} || [[File:Rocket Prize Master Natu.png|250px]] || [[Lisa Ortiz]] || N/A | |||
|- | |- | ||
| 178 || {{p|Xatu}} || [[File:Calista Xatu AG076.png|250px]] || [[Ryan Nicolls]] || N/A | | 178 || {{p|Xatu}} || [[File:Calista Xatu AG076.png|250px]] || [[Ryan Nicolls]] || N/A | ||
Line 187: | Line 189: | ||
| 182 || {{p|Bellossom}} || [[File:Bellossom anime.png|250px]] || [[Erica Schroeder]] || N/A | | 182 || {{p|Bellossom}} || [[File:Bellossom anime.png|250px]] || [[Erica Schroeder]] || N/A | ||
|- | |- | ||
| 183 || {{p|Marill}} || [[File:Lulu Marill.png|250px]] || [[Kayzie Rogers]] || [[ | | 183 || {{p|Marill}} || [[File:Lulu Marill.png|250px]] || [[Kayzie Rogers]]<br>[[Michele Knotz]] || [[Cherami Leigh]] | ||
|- | |||
| 184 || {{p|Azumarill}} || [[File:Danika Azumarill.png|250px]] || [[Cherami Leigh]] || N/A | |||
|- | |- | ||
| 185 || {{p|Sudowoodo}} || [[File:Brassius Sudowoodo.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | | 185 || {{p|Sudowoodo}} || [[File:Brassius Sudowoodo.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | ||
Line 277: | Line 281: | ||
| 297 || {{p|Hariyama}} || [[File:Hala Hariyama.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | | 297 || {{p|Hariyama}} || [[File:Hala Hariyama.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | ||
|- | |- | ||
| 298 || {{p|Azurill}} || [[File:Azurill PK10.png|250px]] || [[Kayzie Rogers]] || | | 298 || {{p|Azurill}} || [[File:Azurill PK10.png|250px]] || [[Kayzie Rogers]] || [[Cherami Leigh]] | ||
|- | |- | ||
| 300 || {{p|Skitty}} || [[File:Skitty anime.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | | 300 || {{p|Skitty}} || [[File:Skitty anime.png|250px]] || [[Kate Bristol]] || N/A | ||
Line 354: | Line 358: | ||
|- | |- | ||
| 429 || {{p|Mismagius}} || [[File:Lusamine Mismagius.png|250px]] || [[Sarah Natochenny]] || N/A | | 429 || {{p|Mismagius}} || [[File:Lusamine Mismagius.png|250px]] || [[Sarah Natochenny]] || N/A | ||
|- | |||
| 430 || {{p|Honchkrow}} || [[File:Quillon Honchkrow.png|250px]] || [[Marc Thompson]] || N/A | |||
|- | |- | ||
| 438 || {{p|Bonsly}} || [[File:Bonsly anime.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | | 438 || {{p|Bonsly}} || [[File:Bonsly anime.png|250px]] || [[Bill Rogers]] || N/A | ||
Line 706: | Line 712: | ||
|- | |- | ||
| 807 || {{p|Zeraora}} || [[File:Dia Zeraora.png|250px]] || [[Pete Zarustica]] || N/A | | 807 || {{p|Zeraora}} || [[File:Dia Zeraora.png|250px]] || [[Pete Zarustica]] || N/A | ||
|- | |||
| 828 || {{p|Thievul}} || [[File:Thievul anime.png|250px]] || [[List of English voice actors|Michelle Ruff]] || N/A | |||
|- | |||
| 832 || {{p|Dubwool}} || [[File:Rocket Prize Master Dubwool.png|250px]] || [[Marc Thompson]] || N/A | |||
|- | |||
| 845 || {{p|Cramorant}} || [[File:Rocket Prize Master Cramorant.png|250px]] || [[Marc Thompson]] || N/A | |||
|- | |||
| 851 || {{p|Centiskorch}} || [[File:Kabu Centiskorch.png|250px]] || [[Ray Chase]] || N/A | |||
|- | |||
| 857 || {{p|Hattrem}} || [[File:Rocket Prize Master Hattrem.png|250px]] || [[Jenny Yokobori]] || N/A | |||
|- | |||
| 860 || {{p|Morgrem}} || [[File:Rocket Prize Master Morgrem.png|250px]] || [[Jason Griffith]] || N/A | |||
|- | |||
| 861 || {{p|Grimmsnarl}} || [[File:Marnie Grimmsnarl.png|250px]] || [[Jason Griffith]] || N/A | |||
|- | |||
| 874 || {{p|Stonjourner}} || [[File:Rocket Prize Master Stonjourner.png|250px]] || [[Ray Chase]] || N/A | |||
|} | |} |