40,987
edits
No edit summary |
Force Fire (talk | contribs) |
||
Line 29: | Line 29: | ||
==Pokémon== | ==Pokémon== | ||
== | ==Pokémon== | ||
{| border=1 width=350px style="background: #fff; border:1px solid #999; border-collapse:collapse;" | {| border=1 width=350px style="background: #fff; border:1px solid #999; border-collapse:collapse;" | ||
|- style="background: #{{RouteInfo/waterdark}};" | |- style="background: #{{RouteInfo/waterdark}};" | ||
Line 72: | Line 61: | ||
| align=center | | | align=center | | ||
| align=center | Rare | | align=center | Rare | ||
|- | |||
| align=center | {{p|Magikarp}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | Fishing (Old/Good Rods) | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Sharpedo}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | Fishing (Super Rod) | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Wailmer}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | Fishing (Good/Super Rods) | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Tentacool}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | Fishing (Old/Good Rods) | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Pelipper}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | {{m|Surf|Surfing}} | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Tentacool}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | {{m|Surf|Surfing}} | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|- | |||
| align=center | {{p|Wingull}} | |||
| align=center width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|R]] | |||
| align=center width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Ruby and Sapphire|S]] | |||
| align=center width=6% style="background: #cfc;" | [[Pokémon Emerald|E]] | |||
| align=center | {{m|Surf|Surfing}} | |||
| align=center | | |||
| align=center | | |||
|} | |} | ||
== Trivia == | == Trivia == | ||
edits