15,901
edits
Line 576: | Line 576: | ||
| 507 episodes | | 507 episodes | ||
| Battling a {{TP|Team Rocket|Team Rocket mecha|mechas}} | | Battling a {{TP|Team Rocket|Team Rocket mecha|mechas}} | ||
|- style="background:#fff" | |||
| {{MSP|113|Chansey}} → {{MSP|242|Brock's Chansey}} | |||
| {{an|Brock}} | |||
| [[DP190]] → [[JNS02]] | |||
| ??? | |||
| Offscreen during her time with Brock in Pewter City | |||
|- | |- | ||
! colspan="5" style="background:#E0F2B6; {{roundybottom|5px}}" | | ! colspan="5" style="background:#E0F2B6; {{roundybottom|5px}}" | |
edits