30,892
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 52: | Line 52: | ||
| 022 || {{p|Fearow}} || [[File:Fearow anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | | 022 || {{p|Fearow}} || [[File:Fearow anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | ||
|- | |- | ||
| 023 || {{p|Ekans}} || [[File:Vermilion Forest Ekans.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[ | | 023 || {{p|Ekans}} || [[File:Vermilion Forest Ekans.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 024 || {{p|Arbok}} || [[File:Marshadow Arbok.png|250px]] || data-sort-value="S8 030" | [[JN030]] | | 024 || {{p|Arbok}} || [[File:Marshadow Arbok.png|250px]] || data-sort-value="S8 030" | [[JN030]] | ||
|- | |- | ||
| 025 || {{p|Pikachu}} || [[File:Ash Pikachu.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[ | | 025 || {{p|Pikachu}} || [[File:Ash Pikachu.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 026 || {{p|Raichu}} || [[File:Goh Raichu.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN053]] | | 026 || {{p|Raichu}} || [[File:Goh Raichu.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN053]] | ||
Line 104: | Line 104: | ||
| 048 || {{p|Venonat}} || [[File:Goh Venonat.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[JN054]] | | 048 || {{p|Venonat}} || [[File:Goh Venonat.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[JN054]] | ||
|- | |- | ||
| 049 || {{p|Venomoth}} || [[File:Goh Venomoth.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[ | | 049 || {{p|Venomoth}} || [[File:Goh Venomoth.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 050 || {{p|Diglett}} || [[File:Goh Diglett.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | | 050 || {{p|Diglett}} || [[File:Goh Diglett.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | ||
Line 110: | Line 110: | ||
| 051 || {{p|Dugtrio}} || [[File:Endo Dugtrio.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | | 051 || {{p|Dugtrio}} || [[File:Endo Dugtrio.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN052]] | ||
|- | |- | ||
| 052 || {{p|Meowth}} || [[File:Meowth Team Rocket.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 052 || {{p|Meowth}} || [[File:Meowth Team Rocket.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 053 || {{p|Persian}} || [[File:Persian anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 034" | [[JN034]] | | 053 || {{p|Persian}} || [[File:Persian anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 034" | [[JN034]] | ||
Line 172: | Line 172: | ||
| 082 || {{p|Magneton}} || [[File:Magneton anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 040" | [[JN040]] | | 082 || {{p|Magneton}} || [[File:Magneton anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 040" | [[JN040]] | ||
|- | |- | ||
| 083 || {{p|Farfetch'd}} || [[File:Farfetch'd anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 051" | [[ | | 083 || {{p|Farfetch'd}} || [[File:Farfetch'd anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 051" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 084 || {{p|Doduo}} || [[File:Nanny PopPop Doduo.png|250px]] || data-sort-value="S8 030" | [[JN030]] | | 084 || {{p|Doduo}} || [[File:Nanny PopPop Doduo.png|250px]] || data-sort-value="S8 030" | [[JN030]] | ||
|- | |- | ||
| 085 || {{p|Dodrio}} || [[File:Candice Dodrio.png|250px]] || data-sort-value="S8 002" | [[ | | 085 || {{p|Dodrio}} || [[File:Candice Dodrio.png|250px]] || data-sort-value="S8 002" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 086 || {{p|Seel}} || [[File:Clown Seel Alakazam.png|250px]] || data-sort-value="S7 129" | [[SM129]] | | 086 || {{p|Seel}} || [[File:Clown Seel Alakazam.png|250px]] || data-sort-value="S7 129" | [[SM129]] | ||
Line 194: | Line 194: | ||
| 093 || {{p|Haunter}} || [[File:Haunter SM009.png|250px]] || data-sort-value="S7 135" | [[SM135]] | | 093 || {{p|Haunter}} || [[File:Haunter SM009.png|250px]] || data-sort-value="S7 135" | [[SM135]] | ||
|- | |- | ||
| 094 || {{p|Gengar}} || [[File:Ash Gengar.png|250px]] || data-sort-value="S8 051" | [[ | | 094 || {{p|Gengar}} || [[File:Ash Gengar.png|250px]] || data-sort-value="S8 051" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 095 || {{p|Onix}} || [[File:Grant Onix.png|250px]] || data-sort-value="S8 021" | [[JN021]] | | 095 || {{p|Onix}} || [[File:Grant Onix.png|250px]] || data-sort-value="S8 021" | [[JN021]] | ||
Line 216: | Line 216: | ||
| 104 || {{p|Cubone}} || [[File:Goh Cubone.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN054]] | | 104 || {{p|Cubone}} || [[File:Goh Cubone.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN054]] | ||
|- | |- | ||
| 105 || {{p|Marowak}} || [[File:Professor Oak Lab Marowak.png|250px]] || data-sort-value="S8 037" | [[ | | 105 || {{p|Marowak}} || [[File:Professor Oak Lab Marowak.png|250px]] || data-sort-value="S8 037" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 106 || {{p|Hitmonlee}} || [[File:Hitmonlee anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 034" | [[JN034]] | | 106 || {{p|Hitmonlee}} || [[File:Hitmonlee anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 034" | [[JN034]] | ||
Line 250: | Line 250: | ||
| 121 || {{p|Starmie}} || [[File:Starmie anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 049" | [[JN049]] | | 121 || {{p|Starmie}} || [[File:Starmie anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 049" | [[JN049]] | ||
|- | |- | ||
| 122 || {{p|Mr. Mime}} || [[File:Mimey.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[ | | 122 || {{p|Mr. Mime}} || [[File:Mimey.png|250px]] || data-sort-value="S8 047" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 123 || {{p|Scyther}} || [[File:Goh Scyther.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN056]] | | 123 || {{p|Scyther}} || [[File:Goh Scyther.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN056]] | ||
Line 272: | Line 272: | ||
| 132 || {{p|Ditto}} || [[File:Kublock Ditto.png|250px]] || data-sort-value="S8 050" | [[JN050]] | | 132 || {{p|Ditto}} || [[File:Kublock Ditto.png|250px]] || data-sort-value="S8 050" | [[JN050]] | ||
|- | |- | ||
| 133 || {{p|Eevee}} || [[File:Chloe Eevee.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 133 || {{p|Eevee}} || [[File:Chloe Eevee.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 134 || {{p|Vaporeon}} || [[File:Eevee Evolution Laboratory Vaporeon.png|250px]] || data-sort-value="S8 049" | [[JN049]] | | 134 || {{p|Vaporeon}} || [[File:Eevee Evolution Laboratory Vaporeon.png|250px]] || data-sort-value="S8 049" | [[JN049]] | ||
Line 410: | Line 410: | ||
| 201 || {{p|Unown}} || [[File:Unown M03.png|250px]] || data-sort-value="S4 069" | [[DP069]] | | 201 || {{p|Unown}} || [[File:Unown M03.png|250px]] || data-sort-value="S4 069" | [[DP069]] | ||
|- | |- | ||
| 202 || {{p|Wobbuffet}} || [[File:Jessie Wobbuffet.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 202 || {{p|Wobbuffet}} || [[File:Jessie Wobbuffet.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 203 || {{p|Girafarig}} || [[File:Lyra Girafarig.png|250px]] || data-sort-value="S4 174" | [[DP174]] | | 203 || {{p|Girafarig}} || [[File:Lyra Girafarig.png|250px]] || data-sort-value="S4 174" | [[DP174]] | ||
Line 472: | Line 472: | ||
| 232 || {{p|Donphan}} || [[File:Ash Donphan.png|250px]] || data-sort-value="S5 142" | [[BW142]] | | 232 || {{p|Donphan}} || [[File:Ash Donphan.png|250px]] || data-sort-value="S5 142" | [[BW142]] | ||
|- | |- | ||
| 234 || {{p|Stantler}} || [[File:Goh Misdreavus Stantler.png|250px]] || data-sort-value="S8 035" | [[ | | 234 || {{p|Stantler}} || [[File:Goh Misdreavus Stantler.png|250px]] || data-sort-value="S8 035" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 235 || {{p|Smeargle}} || [[File:Laki Smeargle.png|250px]] || data-sort-value="S8 042" | [[JN042]] | | 235 || {{p|Smeargle}} || [[File:Laki Smeargle.png|250px]] || data-sort-value="S8 042" | [[JN042]] | ||
Line 562: | Line 562: | ||
| 278 || {{p|Wingull}} || [[File:Wingull anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 035" | [[JN035]] | | 278 || {{p|Wingull}} || [[File:Wingull anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 035" | [[JN035]] | ||
|- | |- | ||
| 279 || {{p|Pelipper}} || [[File:Team Rocket Pelipper.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 279 || {{p|Pelipper}} || [[File:Team Rocket Pelipper.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 280 || {{p|Ralts}} || [[File:Max Ralts.png|250px]] || data-sort-value="S6 138" | [[XY138]] | | 280 || {{p|Ralts}} || [[File:Max Ralts.png|250px]] || data-sort-value="S6 138" | [[XY138]] | ||
Line 958: | Line 958: | ||
| 478 || {{p|Froslass}} || [[File:Paul Froslass.png|250px]] || data-sort-value="S7 118" | [[SM118]] | | 478 || {{p|Froslass}} || [[File:Paul Froslass.png|250px]] || data-sort-value="S7 118" | [[SM118]] | ||
|- | |- | ||
| 479 || {{p|Rotom}} || [[File:Oak Rotom.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 479 || {{p|Rotom}} || [[File:Oak Rotom.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 480 || {{p|Uxie}} || [[File:Uxie anime.png|250px]] || data-sort-value="S4 152" | [[DP152]] | | 480 || {{p|Uxie}} || [[File:Uxie anime.png|250px]] || data-sort-value="S4 152" | [[DP152]] | ||
Line 1,046: | Line 1,046: | ||
| 524 || {{p|Roggenrola}} || [[File:Viren henchman Roggenrola.png|250px]] || data-sort-value="S7 136" | [[SM136]] | | 524 || {{p|Roggenrola}} || [[File:Viren henchman Roggenrola.png|250px]] || data-sort-value="S7 136" | [[SM136]] | ||
|- | |- | ||
| 525 || {{p|Boldore}} || [[File:Goh Boldore.png|250px]] || data-sort-value="S8 050" | [[ | | 525 || {{p|Boldore}} || [[File:Goh Boldore.png|250px]] || data-sort-value="S8 050" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 526 || {{p|Gigalith}} || [[File:Gigalith anime.png|250px]] || data-sort-value="S5 106" | [[BW106]] | | 526 || {{p|Gigalith}} || [[File:Gigalith anime.png|250px]] || data-sort-value="S5 106" | [[BW106]] | ||
Line 1,316: | Line 1,316: | ||
| 663 || {{p|Talonflame}} || [[File:Ash Talonflame.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN046]] | | 663 || {{p|Talonflame}} || [[File:Ash Talonflame.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN046]] | ||
|- | |- | ||
| 664 || {{p|Scatterbug}} || [[File:Scatterbug anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[ | | 664 || {{p|Scatterbug}} || [[File:Scatterbug anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 053" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 665 || {{p|Spewpa}} || [[File:Spewpa XY121.png|250px]] || data-sort-value="S6 140" | [[XY140]] | | 665 || {{p|Spewpa}} || [[File:Spewpa XY121.png|250px]] || data-sort-value="S6 140" | [[XY140]] | ||
Line 1,602: | Line 1,602: | ||
| 809 || {{p|Melmetal}} || [[File:Ash Melmetal.png|250px]] || data-sort-value="S8 037" | [[JN037]] | | 809 || {{p|Melmetal}} || [[File:Ash Melmetal.png|250px]] || data-sort-value="S8 037" | [[JN037]] | ||
|- | |- | ||
| 810 || {{p|Grookey}} || [[File:Grookey anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[ | | 810 || {{p|Grookey}} || [[File:Goh Grookey.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN059]] | ||
|- | |||
| 812 || {{p|Rillaboom}} || [[File:Rillaboom anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN059]] | |||
|- | |- | ||
| 813 || {{p|Scorbunny}} || [[File:Goh Scorbunny.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN046]] | | 813 || {{p|Scorbunny}} || [[File:Goh Scorbunny.png|250px]] || data-sort-value="S8 046" | [[JN046]] | ||
Line 1,632: | Line 1,634: | ||
| 834 || {{p|Drednaw}} || [[File:Drednaw anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 043" | [[JN058]] | | 834 || {{p|Drednaw}} || [[File:Drednaw anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 043" | [[JN058]] | ||
|- | |- | ||
| 835 || {{p|Yamper}} || [[File:Cerise Yamper.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[ | | 835 || {{p|Yamper}} || [[File:Cerise Yamper.png|250px]] || data-sort-value="S8 052" | [[JN059]] | ||
|- | |- | ||
| 839 || {{p|Coalossal}} || [[File:Coalossal anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 043" | [[JN043]] | | 839 || {{p|Coalossal}} || [[File:Coalossal anime.png|250px]] || data-sort-value="S8 043" | [[JN043]] |