73
edits
Gengarzilla (talk | contribs) |
(Added traps.) |
||
Line 263: | Line 263: | ||
{{DungeonItem|Reviver Seed|Seed|B37|2}} | {{DungeonItem|Reviver Seed|Seed|B37|2}} | ||
{{DungeonItem|Joy Seed|Seed|B37|2}} | {{DungeonItem|Joy Seed|Seed|B37|2}} | ||
|} | |||
==Traps== | |||
{| class="roundy" style="text-align: center; background: #{{MD Time color}}; border: 3px solid #{{MD Time color dark}}" | |||
|- | |||
! style="background: #{{MD Time color light}}; {{roundytl|5px}}" | Image | |||
! style="background-color: #{{MD Time color light}} | {{color2|000|Dungeon tile|Trap}} | |||
! style="background-color: #{{MD Time color light}}; {{roundytr|5px}}" | Floors | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:ChestnutTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Chestnut Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:ExplosionTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Explosion Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GrimyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Grimy Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:GustTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Gust Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:MudTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Mud Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PoisonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Poison Trap''' | |||
| align="center"| B3-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PokémonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Pokémon Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PP-ZeroTrap.png]] | |||
| align="center"| '''PP-Zero Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SealTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Seal Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SelfdestructTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Selfdestruct Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlowTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slow Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SlumberTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Slumber Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SpinTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Spin Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:StickyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Sticky Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SummonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Summon Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:TripTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Trip Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:WarpTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Warp Trap''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:WonderTile.png]] | |||
| align="center"| '''Wonder Tile''' | |||
| align="center"| B1-B39F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
|} | |} | ||
edits