73
edits
(Linking "Wonder Chest" with Template:DL) |
(Added traps.) |
||
Line 237: | Line 237: | ||
{{DungeonItem|Friend Bow|Recruitment|B45|sprite=MDBag Scarf Sprite}} | {{DungeonItem|Friend Bow|Recruitment|B45|sprite=MDBag Scarf Sprite}} | ||
{{DungeonItem|Reviver Seed|Seed|B45}} | {{DungeonItem|Reviver Seed|Seed|B45}} | ||
|} | |||
==Traps== | |||
{| class="roundy" style="text-align: center; background: #{{MD Time color}}; border: 3px solid #{{MD Time color dark}}" | |||
|- | |||
! class="unsortable" style="background: #{{MD Time color light}}; {{roundytl|5px}}" | Image | |||
! style="background-color: #{{MD Time color light}}" | {{color2|000|Dungeon tile|Trap}} | |||
! style="background-color: #{{MD Time color light}}; {{roundytr|5px}}" | Floors | |||
|- style="background: #FFF" | |||
| align="center"| [[File:GrimyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Grimy Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:MudTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Mud Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:PP-ZeroTrap.png]] | |||
| align="center"| '''PP-Zero Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SealTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Seal Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:StickyTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Sticky Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:SummonTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Summon Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:TripTrap.png]] | |||
| align="center"| '''Trip Trap''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
| align="center"| [[File:WonderTile.png]] | |||
| align="center"| '''Wonder Tile''' | |||
| align="center"| B1-B74F | |||
|- style="background: #FFFFFF" | |||
|} | |} | ||
edits