1,167
edits
Playerking95 (talk | contribs) No edit summary |
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
||
Line 206: | Line 206: | ||
| 투지 ''Tuji'' | | 투지 ''Tuji'' | ||
| From 투지 (鬪志) ''tuji'', fighting spirit | | From 투지 (鬪志) ''tuji'', fighting spirit | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | |||
| 鬥也 ''Dòuyě'' | |||
| rowspan="2" |Possibly from 戰鬥 ''Zhàndòu ''(fight). | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 鬥也 | |||
|} | |} | ||
edits