7,103
edits
m (→Locations) |
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from XY101) |
||
Line 257: | Line 257: | ||
|Baie Oran | |Baie Oran | ||
|From ''orange''. | |From ''orange''. | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
|German | |German | ||
Line 293: | Line 289: | ||
|Oran Jagoda | |Oran Jagoda | ||
|Same as English name. | |Same as English name. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Brazilian Portuguese | |||
|Fruta Laran<br>Fruta do Mediterrâneo{{tt|*|Season 19-present}}<br>Fruta Oran{{tt|*|manga}} | |||
|From ''laranja'', orange.<br>From ''Mediterrâneo'', Mediterranean.<br>From its English name. | |||
|} | |} | ||
edits