54,659
edits
m (→Pokémon games) |
|||
Line 62: | Line 62: | ||
| [[Super Smash Bros. for Nintendo 3DS/Wii U|Super Smash Bros. for Nintendo 3DS]] | | [[Super Smash Bros. for Nintendo 3DS/Wii U|Super Smash Bros. for Nintendo 3DS]] | ||
| Versus fighter | | Versus fighter | ||
| 2014 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[Pokémon Omega Ruby and Alpha Sapphire]] | |||
| Main series RPG | |||
| 2014 | | 2014 | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | [[Pokémon | | style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | [[Pokémon Super Mystery Dungeon]] | ||
| style="background:#FFF" | | | style="background:#FFF" | Dungeon crawler | ||
| style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | | | style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | 2015 | ||
|}{{left clear}} | |}{{left clear}} | ||
Line 150: | Line 154: | ||
| [[Super Smash Bros. for Nintendo 3DS/Wii U|Super Smash Bros. for Nintendo 3DS]] | | [[Super Smash Bros. for Nintendo 3DS/Wii U|Super Smash Bros. for Nintendo 3DS]] | ||
| Versus fighter | | Versus fighter | ||
| 2014 | |||
| 2014 | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| [[Pokémon Omega Ruby and Alpha Sapphire]] | |||
| Main series RPG | |||
| 2014 | | 2014 | ||
| 2014 | | 2014 | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | [[Pokémon | | style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | [[Pokémon Super Mystery Dungeon]] | ||
| style="background:#FFF" | | | style="background:#FFF" | Dungeon crawler | ||
| style="background:#FFF" | | | style="background:#FFF" | 2015 | ||
| style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | | | style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | 2015 | ||
|}{{left clear}} | |}{{left clear}} | ||
Line 201: | Line 210: | ||
| style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | {{game|Yellow}} | | style="background:#FFF; {{roundybl|5px}}" | {{game|Yellow}} | ||
| style="background:#FFF" | Main series RPG | | style="background:#FFF" | Main series RPG | ||
| style="background:#FFF" | [[Game Boy]] | | style="background:#FFF" | [[Game Boy]]{{tt|*|Japan}}<br />[[Game Boy Color]]{{tt|*|International}} | ||
| style="background:#FFF" | 1998 | | style="background:#FFF" | 1998 | ||
| style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | 2016 | | style="background:#FFF; {{roundybr|5px}}" | 2016 |