2,575
edits
ReignBough (talk | contribs) (→Sunny) |
(→Appearance: added Gen IV sprites, except for Wesley's which isn't in the Archives) |
||
Line 126: | Line 126: | ||
==Appearance== | ==Appearance== | ||
{{incomplete|section|Missing overworld | {{incomplete|section|Missing overworld sprite for Wesley}} | ||
{| style="margin:auto; text-align:center; {{roundy|20px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color}}" | {| style="margin:auto; text-align:center; {{roundy|20px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color}}" | ||
|- | |- | ||
Line 144: | Line 144: | ||
| Santos's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation II}} | | Santos's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation II}} | ||
| Sunny's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation II}} | | Sunny's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation II}} | ||
|- | |||
| style="{{roundy|80px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:Aroma Lady IV OD.png]] | |||
| style="{{roundy|80px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:Beauty HGSS OD.png]] | |||
| style="{{roundy|15px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:none.png]] | |||
| style="{{roundy|15px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:School Kid m HGSS OD.png]] | |||
| style="{{roundy|15px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:Lass HGSS OD.png]] | |||
| style="{{roundy|15px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:Youngster HGSS OD.png]] | |||
| style="{{roundy|15px}} border: 2px solid #{{water color dark}}; background: #{{water color light}}; width:80px" | [[File:Ninja Boy OD.png]] | |||
|- style="font-size: 80%" | |||
| Monica's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Tuscany's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Wesley's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Arthur's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Frieda's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Santos's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
| Sunny's overworld<br>sprite from<br>{{color2|000000|Generation IV}} | |||
|} | |} | ||
edits