1,701
edits
(it happened again) |
No edit summary |
||
Line 448: | Line 448: | ||
|game={{color2|000|Pokémon Crystal Version|Crystal}} | |game={{color2|000|Pokémon Crystal Version|Crystal}} | ||
|location=Johto | |location=Johto | ||
|pokemon= | |pokemon=2}} | ||
|{{Pokémon/2|game=Crystal| | |||
|ndex=161 | |||
|pokemon=Sentret | |||
|nickname=VV | |||
|gender=male | |||
|level=7 | |||
|type1=Normal | |||
|move1=Tackle|move1type=Normal | |||
|move2=Defense Curl|move2type=Normal | |||
|move3=Cut|move3type=Normal}} | |||
|{{Pokémon/2|game=Crystal| | |||
|ndex=158 | |||
|pokemon=Totodile | |||
|nickname=TOTODILE | |||
|gender=male | |||
|level=26 | |||
|held=Antidote | |||
|type1=Water | |||
|move1=Scratch|move1type=Normal | |||
|move2=Bite|move2type=Dark | |||
|move3=Rage|move3type=Normal | |||
|move4=Water Gun|move4type=Water}} | |||
{{Party/Footer}} | |||
=====PC===== | |||
{| class="roundy collapsible" style="border: 2px solid #464646; background: #F5F5F5" | |||
! style="{{roundy|5px}}; background: #B190E9" colspan=3 | {{color2|000000|Pokémon Storage System|Bill's PC}} | |||
|- | |||
|{{Pokémon/2|game=Crystal| | |{{Pokémon/2|game=Crystal| | ||
|ndex=016 | |ndex=016 | ||
Line 473: | Line 501: | ||
|move2=Metronome|move2type=Normal | |move2=Metronome|move2type=Normal | ||
|move3=Charm|move3type=Normal}} | |move3=Charm|move3type=Normal}} | ||
|{{Pokémon/2|game=Crystal| | |{{Pokémon/2|game=Crystal| | ||
|ndex=010 | |ndex=010 | ||
Line 503: | Line 520: | ||
|move1=Water Gun|move1type=Water | |move1=Water Gun|move1type=Water | ||
|move2=Tail Whip|move2type=Normal}} | |move2=Tail Whip|move2type=Normal}} | ||
| | |} | ||
===Items=== | ===Items=== |
edits