2,208
edits
mNo edit summary |
|||
Line 36: | Line 36: | ||
|- | |- | ||
| colspan="8" style="background:#{{normal color dark}}; color: #{{normal color light}}; {{roundybottom|5px}}"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|E0E0CF|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | | colspan="8" style="background:#{{normal color dark}}; color: #{{normal color light}}; {{roundybottom|5px}}"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|E0E0CF|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | ||
|}{{-}} | |||
==Poliwrath and Politoed== | |||
{| align="center" style="background: #272727; {{roundy|10px}} border: 3px solid #525252" | |||
|- align="center" | |||
! style="background:#{{water color dark}}; {{roundytl|5px}}" | {{color2|{{water color light}}|Level|Lv.}} | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | [[File:062.png]]<br>{{pcolor|Poliwrath|{{fighting color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Water}}{{typecolor|Fighting}}</small> | |||
| style="background:#{{Water color light}}" | [[File:186.png]]<br>{{pcolor|Politoed|{{water color dark}}}}<br><small>{{typecolor|Water}}</small> | |||
|- align="center" | |||
| rowspan="4" align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|Start}} | |||
| colspan="3" style="background:#{{water color light}}" | '''{{mcolor|BubbleBeam|{{water color dark}}}}''' | |||
|- align="center" | |||
| colspan="3" style="background:#{{psychic color light}}" | ''{{mcolor|Hypnosis|{{psychic color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| colspan="3" style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|DoubleSlap|{{normal color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | '''{{mcolor|Submission|{{fighting color dark}}}}''' | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Perish Song|{{normal color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|27}} | |||
| style="background:#black" | | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Swagger|{{normal color dark}}}}'' | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|32}} | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | '''{{mcolor|DynamicPunch|{{fighting color dark}}}}''' | |||
| style="background:#black" | | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|37}} | |||
| style="background:#black" | | |||
| style="background:#{{flying color light}}" | {{mcolor|Bounce|{{flying color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|43}} | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | ''{{mcolor|Mind Reader|{{normal color dark}}}}'' | |||
| style="background:#black" | | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|48}} | |||
| style="background:#black" | | |||
| style="background:#{{normal color light}}" | {{mcolor|Hyper Voice|{{normal color dark}}}} | |||
|- align="center" | |||
| align="right" style="background:#{{water color dark}}" | {{color2|{{water color light}}|53}} | |||
| style="background:#{{fighting color light}}" | ''{{mcolor|Overhead Throw|{{fighting color dark}}}}'' | |||
| style="background:#black" | | |||
|- | |||
| colspan="8" style="background:#{{water color dark}}; color: #{{water color light}}; {{roundybottom|5px}}"| <small>Moves in '''bold''' are {{color2|{{water color light}}|Same-type attack bonus|STAB}}. Moves in ''italics'' do no damage.</small> | |||
|}{{-}} | |}{{-}} | ||
edits