58
edits
(→Game locations: Argh. Just put the place it was snagged and (Shadow). Follow the example!) |
KronosLinux (talk | contribs) (→By TM/HM: Added TMs & HMs) |
||
Line 168: | Line 168: | ||
|} | |} | ||
===By TM/HM=== | ===By TM/HM=== | ||
{| border="1" style="border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- style="background: #{{ground color}};" | |||
! Number | |||
! [[Generation III]] | |||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |||
| TM06 || {{M|Toxic}} || {{M|Toxic}} | |||
|- | |||
| TM10 || {{M|Hidden Power}} || {{M|Hidden Power}} | |||
|- | |||
| TM11 || {{M|Sunny Day}} || {{M|Sunny Day}} | |||
|- | |||
| TM15 || {{M|Hyper Beam}} || {{M|Hyper Beam}} | |||
|- | |||
| TM17 || {{M|Protect}} || {{M|Protect}} | |||
|- | |||
| TM19 || {{M|Giga Drain}} || {{M|Giga Drain}} | |||
|- | |||
| TM21 || {{M|Frustration}} || {{M|Frustration}} | |||
|- | |||
| TM22 || {{M|SolarBeam}} || {{M|SolarBeam}} | |||
|- | |||
| TM26 || '''{{M|Earthquake}}''' || '''{{M|Earthquake}}''' | |||
|- | |||
| TM27 || {{M|Return}} || {{M|Return}} | |||
|- | |||
| TM28 || '''{{M|Dig}}''' || '''{{M|Dig}}''' | |||
|- | |||
| TM32 || {{M|Double Team}} || {{M|Double Team}} | |||
|- | |||
| TM37 || {{M|Sandstorm}} || {{M|Sandstorm}} | |||
|- | |||
| TM39 || {{M|Rock Tomb}} || {{M|Rock Tomb}} | |||
|- | |||
| TM42 || {{M|Facade}} || {{M|Facade}} | |||
|- | |||
| TM43 || {{M|Secret Power}} || {{M|Secret Power}} | |||
|- | |||
| TM44 || {{M|Rest}} || {{M|Rest}} | |||
|- | |||
| TM45 || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} | |||
|- | |||
| TM47 || {{M|Steel Wing}} || {{M|Steel Wing}} | |||
|- | |||
| TM51 || || {{M|Roost}} | |||
|- | |||
| TM58 || || {{M|Endure}} | |||
|- | |||
| TM59 || || '''{{M|Dragon Pulse}}''' | |||
|- | |||
| TM62 || || {{M|Silver Wind}} | |||
|- | |||
| TM78 || || {{M|Captivate}} | |||
|- | |||
| TM80 || || {{M|Rock Slide}} | |||
|- | |||
| TM82 || || {{M|Sleep Talk}} | |||
|- | |||
| TM83 || || {{M|Natural Gift}} | |||
|- | |||
| TM87 || || {{M|Swagger}} | |||
|- | |||
| TM89 || || {{M|U-turn}} | |||
|- | |||
| TM90 || || {{M|Substitute}} | |||
|- | |||
| HM02 || {{M|Fly}} || {{M|Fly}} | |||
|- | |||
| HM04 || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} | |||
|- | |||
| HM05 || || {{M|Defog}} | |||
|- | |||
| HM06 || {{M|Rock Smash}} || {{M|Rock Smash}} | |||
|} | |||
===By breeding=== | ===By breeding=== | ||
===By tutoring=== | ===By tutoring=== |
edits