280
edits
mNo edit summary |
Jennyrogue (talk | contribs) mNo edit summary |
||
Line 55: | Line 55: | ||
'''My Favourite Shippings:''' | '''My Favourite Shippings:''' | ||
* AkatsukiShipping - Cyrus x Dawn | * AkatsukiShipping - Cyrus x Dawn | ||
* AntipodeanShipping - | * AntipodeanShipping - Newton x Zero | ||
* BlueOrbShipping - Archie x May | * BlueOrbShipping - Archie x May | ||
* ThwartShipping - Giovanni x [[Leaf]] | * ThwartShipping - Giovanni x [[Leaf]] | ||
Line 270: | Line 270: | ||
*{{ani|492}} '''Shaymin''' / OT: えいがかん - ID: 07198 / Movie 11 | *{{ani|492}} '''Shaymin''' / OT: えいがかん - ID: 07198 / Movie 11 | ||
== | ==Contests== | ||
{ | ===Hoenn=== | ||
| | {|border=0 | ||
| | | | ||
| | {| border="1" style="border-collapse:collapse;" | ||
| | | rowspan="2" align="center" style="background: #{{cool color}};" |[[Image:Spr_3r_254.png]]<br> | ||
| | ''Adamant'' | ||
}} | | width="120px" |'''{{p|Sceptile}}''' | ||
|- | |||
|{{ | | | ||
| | *{{m|Aerial Ace}} | ||
| | *{{m|Quick Attack}} | ||
| | *{{m|Brick Break}} | ||
<br>[[Image: | |- | ||
| colspan="2" align="center" |'''Ribbons'''<br>[[Image:HoennCool.png]][[Image:RibbonPortrait.png]] | |||
|} | |||
| | | | ||
| | {| border="1" style="border-collapse:collapse;" | ||
| | | rowspan="2" align="center" style="background: #{{cute color}};" |[[Image:Spr_3r_233.png]]<br> | ||
| | ''Quirky'' | ||
| | | width="120px" |'''{{p|Porygon2}}''' | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | *{{m|Rest}} | ||
| | *{{m|Snore}} | ||
| | *{{m|Sharpen}} | ||
| | |- | ||
}} | | colspan="2" align="center" |'''Ribbons'''<br>[[Image:HoennCute.png]][[Image:RibbonPortrait.png]] | ||
|} | |||
| | |||
| | {| border="1" style="border-collapse:collapse;" | ||
| | | rowspan="2" align="center" style="background: #{{smart color}};" |[[Image:Spr_3r_065.png]]<br> | ||
| | ''Calm'' | ||
<br>[[Image: | | width="120px" |'''{{p|Alakazam}}''' | ||
|- | |||
| | |||
| | *{{m|Calm Mind}} | ||
| | *{{m|Future Sight}} | ||
| | *{{m|Psychic}} | ||
| | |- | ||
| | | colspan="2" align="center" |'''Ribbons'''<br>[[Image:HoennSmart.png]][[Image:RibbonPortrait.png]] | ||
| | |} | ||
| | |} | ||
| | {|border=0 | ||
| | | | ||
| | {| border="1" style="border-collapse:collapse;" | ||
| | | rowspan="2" align="center" style="background: #{{beauty color}};" |[[Image:Spr_3r_110.png]]<br> | ||
}} | ''Quiet'' | ||
| width="120px" |'''{{p|Weezing}}''' | |||
|- | |||
| | | | ||
| | *{{m|Flamethrower}} | ||
| | *{{m|Sunny Day}} | ||
<br>[[Image: | *{{m|Explosion}} | ||
|- | |||
| colspan="2" align="center" |'''Ribbons'''<br>[[Image:HoennBeauty.png]][[Image:RibbonPortrait.png]] | |||
| | |} | ||
| | | | ||
| | {| border="1" style="border-collapse:collapse;" | ||
| | | rowspan="2" align="center" style="background: #{{tough color}};" |[[Image:Spr_3r_369.png]]<br> | ||
| | ''Impish'' | ||
| | | width="120px" |'''{{p|Relicanth}}''' | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | *{{m|Tackle}} | ||
| | *{{m|Harden}} | ||
| | *{{m|Double-Edge}} | ||
}} | |- | ||
| colspan="2" align="center" |'''Ribbons'''<br>[[Image:HoennTough.png]][[Image:RibbonPortrait.png]] | |||
|} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
<br>[[Image: | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
===Sinnoh=== | |||
''Coming soon.'' |
edits