37,664
edits
Ruixiang95 (talk | contribs) |
Ruixiang95 (talk | contribs) |
||
Line 812: | Line 812: | ||
| data-sort-value="2018-08-25" | August 25, 2018 (Japan: Kanagawa Prefecture, Yokosuka City; Australia)<ref>[https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9ab8bo/shiny_wingull/ Shiny Wingull : TheSilphRoad]</ref>;<br>August 29, 2018 (worldwide) | | data-sort-value="2018-08-25" | August 25, 2018 (Japan: Kanagawa Prefecture, Yokosuka City; Australia)<ref>[https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/9ab8bo/shiny_wingull/ Shiny Wingull : TheSilphRoad]</ref>;<br>August 29, 2018 (worldwide) | ||
| Safari Zone in Yokosuka | | Safari Zone in Yokosuka | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| 287, 288, 289 | |||
| [[File:GO287 s.png|60px|link=Slakoth (Pokémon)]] [[File:GO288 s.png|60px|link=Vigoroth (Pokémon)]] [[File:GO289 s.png|60px|link=Slaking (Pokémon)]] | |||
| data-sort-value="2019-06-08" | June 8, 2019 | |||
| Slakoth Community Day | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| 296, 297 | | 296, 297 |