21,511
edits
m (→Galarian Form{{anchor|Galar}}: I'll admit that when I started this I thought the Modes had different heights and weights) |
|||
Line 409: | Line 409: | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|{{p|Darmanitan}} | | rowspan="2" | {{p|Darmanitan}} | ||
|[[File:555Darmanitan.png|150px|Darmanitan]]<br> | |[[File:555Darmanitan.png|150px|Darmanitan]]<br>{{DL|List of Pokémon with form differences|Darmanitan|Standard Mode}} | ||
|{{typecolor|Fire}} | |{{typecolor|Fire}} | ||
|{{a|Sheer Force}}<br>{{a|Zen Mode}} (Hidden) | |{{a|Sheer Force}}<br>{{a|Zen Mode}} (Hidden) | ||
|4.03"<br/>(1.3 m) | | rowspan="2" | 4.03"<br/>(1.3 m) | ||
|204.8 lbs.<br/>(92.9kg) | | rowspan="2" | 204.8 lbs.<br/>(92.9kg) | ||
|[[File:555Darmanitan-Galar.png|150px|Galarian Darmanitan]]<br> | |[[File:555Darmanitan-Galar.png|150px|Galarian Darmanitan]]<br>{{DL|List of Pokémon with form differences|Darmanitan|Standard Mode}} | ||
|{{typecolor|Ice}} | |{{typecolor|Ice}} | ||
|{{a|Gorilla Tactics}}<br>{{a|Zen Mode}} (Hidden) | |{{a|Gorilla Tactics}}<br>{{a|Zen Mode}} (Hidden) | ||
|5'07"<br>(1.7 m) | | rowspan="2" | 5'07"<br>(1.7 m) | ||
| | | rowspan="2" | 2264.6 lbs.<br>(120.0 kg) | ||
| | | rowspan="2" | | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|[[File:555Darmanitan-Zen.png|150px|Darmanitan Zen Mode]]<br>{{DL|List of Pokémon with form differences|Darmanitan|Zen Mode}} | |||
|{{typecolor|Fire}}{{typecolor|Psychic}} | |||
|{{a|Zen Mode}} | |||
|[[File:555Darmanitan-Galar-Zen.png|150px|Galarian Darmanitan Zen Mode]]<br>{{DL|List of Pokémon with form differences|Darmanitan|Zen Mode}} | |||
|{{typecolor|Ice}}{{typecolor|Fire}} | |||
|{{a|Zen Mode}} | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|{{p|Yamask}} | |{{p|Yamask}} |