14,916
edits
m (→Names: Added Brazilian Portuguese from SM088) |
m (→Names) |
||
Line 137: | Line 137: | ||
| 真鳥/真鸟 ''Zhēnniǎo'' | | 真鳥/真鸟 ''Zhēnniǎo'' | ||
| From 真鳥 ''Matori'' | | From 真鳥 ''Matori'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Korean | |||
| 마트리 ''Mateuri'' | |||
| Similar to Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |