5,080
edits
mNo edit summary |
(→Pokémon that have Crystal counterparts: Much better. =D) |
||
Line 14: | Line 14: | ||
*{{TCG|e-Card 5}} | *{{TCG|e-Card 5}} | ||
==Pokémon | ==List of Crystal Pokémon== | ||
:" | {| {{bluetable2|r sortable}} | ||
- | |- class="l" style="background: #DDDDFF;" | ||
! class="l" | Pokémon | |||
! class="l" class="unsortable" | Crystal types | |||
! class="l" | Card | |||
! class="l" | Expansion | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Charizard}} | |||
| class="c" | {{e|Fire}}{{e|Lightning}}{{e|Fighting}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Charizard|146}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Nidoking}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}}{{e|Lightning}}{{e|Fire}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Aquapolis|Nidoking|150}} | |||
| class="l" | {{TCG|Aquapolis}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Golem}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}}{{e|Fire}}{{e|Fighting}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Golem|148}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Kabutops}} | |||
| class="c" | {{e|Water}}{{e|Lightning}}{{e|Fighting}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Kabutops|150}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Crobat}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}}{{e|Fire}}{{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Crobat|147}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Kingdra}} | |||
| class="c" | {{e|Water}}{{e|Lightning}}{{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Aquapolis|Kingdra|148}} | |||
| class="l" | {{TCG|Aquapolis}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Lugia}} | |||
| class="c" | {{e|Fire}}{{e|Water}}{{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Aquapolis|Lugia|149}} | |||
| class="l" | {{TCG|Aquapolis}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Ho-Oh}} | |||
| class="c" | {{e|Fire}}{{e|Water}}{{e|Lightning}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Ho-Oh|149}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Celebi}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}}{{e|Water}}{{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Skyridge|Celebi|145}} | |||
| class="l" | {{TCG|Skyridge}} | |||
|} | |||
[[Category:TCG]] | [[Category:TCG]] | ||
[[Category:Variant Pokémon]] | [[Category:Variant Pokémon]] | ||
[[Category:Crystal Pokémon (TCG)|*]] | [[Category:Crystal Pokémon (TCG)|*]] |
edits