12,141
edits
No edit summary |
(→Acquisition: PE/Teal Mask location) |
||
Line 126: | Line 126: | ||
| {{gameabbrev7|PE}} | | {{gameabbrev7|PE}} | ||
| {{rt|6|Kanto}}, [[Team Rocket Hideout]], [[Silph Co.]] | | {{rt|6|Kanto}}, [[Team Rocket Hideout]], [[Silph Co.]] | ||
| All [[Poké Mart]]s (after obtaining 1 [[Badge]]), [[Celadon Department Store]] | | All [[Poké Mart]]s (after obtaining 1 [[Badge]]), [[Celadon Department Store]]<br>Hidden [[recurring item]] ([[Team Rocket Hideout]]) | ||
|- | |- | ||
| {{gameabbrev8|SwSh}} | | {{gameabbrev8|SwSh}} | ||
Line 139: | Line 139: | ||
| [[Artazon]], [[Cortondo]], [[Area Zero]], [[Casseroya Lake]], [[Dalizapa Passage]], [[Tagtree Thicket]], [[East Province (Area Three)]], [[North Province (Area One)]], [[North Province (Area Two)]], [[North Province (Area Three)]], [[South Province (Area Five)]] | | [[Artazon]], [[Cortondo]], [[Area Zero]], [[Casseroya Lake]], [[Dalizapa Passage]], [[Tagtree Thicket]], [[East Province (Area Three)]], [[North Province (Area One)]], [[North Province (Area Two)]], [[North Province (Area Three)]], [[South Province (Area Five)]] | ||
| [[Chansey Supply]] (after earning 3 [[Badge|Gym Badges]]) | | [[Chansey Supply]] (after earning 3 [[Badge|Gym Badges]]) | ||
|- | |||
| {{gameabbrev9|SV}}{{gameabbrev9|TM}} | |||
| [[Mossfell Confluence]] | |||
| | |||
|} | |} | ||
|} | |} |