2,377
edits
GloverMist (talk | contribs) (→Main series: Poké Balls.) |
GloverMist (talk | contribs) (→Main series: LGE team (4 Badges)) |
||
Line 212: | Line 212: | ||
|game=Let's Go, Eevee! | |game=Let's Go, Eevee! | ||
|location=Pallet Town | |location=Pallet Town | ||
|pokemon= | |pokemon=6}} | ||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=133|pokemon=Eevee|gender=male|type1=Normal|level= | |ndex=133|pokemon=Eevee|form=_LG|gender=male|type1=Normal|level=41[[File:Bag Poké Ball Sprite.png]] | ||
|move1= | |move1=Double-Edge|move1type=Normal|move1cat=Physical | ||
|move2=Tail | |move2=Bouncy Bubble|move2type=Water|move2cat=Special | ||
|move3= | |move3=Double Kick|move3type=Fighting|move3cat=Physical | ||
|move4=Bite|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=071|pokemon=Victreebel|gender=male|type1=Grass|type2=Poison|level=39[[File:Bag Poké Ball Sprite.png]] | |||
|move1=Razor Leaf|move1type=Grass|move1cat=Physical | |||
|move2=Mega Drain|move2type=Grass|move2cat=Special | |||
|move3=Sleep Powder|move3type=Grass|move3cat=Status | |||
|move4=Acid|move4type=Poison|move4cat=Special}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=026|pokemon=Raichu|gender=male|type1=Electric|level=36[[File:Bag Poké Ball Sprite.png]] | |||
|move1=Thunderbolt|move1type=Electric|move1cat=Special | |||
|move2=Thunder|move2type=Electric|move2cat=Special | |||
|move3=Dig|move3type=Ground|move3cat=Physical | |||
|move4=Brick Break|move4type=Fighting|move4cat=Physical}} | |||
|- | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=130|pokemon=Gyarados|gender=male|type1=Water|type2=Flying|level=38[[File:Bag Poké Ball Sprite.png]] | |||
|move1=Waterfall|move1type=Water|move1cat=Physical | |||
|move2=Thunderbolt|move2type=Electric|move2cat=Special | |||
|move3=Dragon Tail|move3type=Dragon|move3cat=Physical | |||
|move4=Crunch|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=006|pokemon=Charizard|gender=male|type1=Fire|type2=Flying|level=40[[File:Bag Poké Ball Sprite.png]] | |||
|move1=Fire Spin|move1type=Fire|move1cat=Special | |||
|move2=Wing Attack|move2type=Flying|move2cat=Physical | |||
|move3=Seismic Toss|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=Iron Tail|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=094|pokemon=Gengar|gender=female|type1=Ghost|type2=Poison|level=35[[File:Bag Ultra Ball Sprite.png]] | |||
|move1=Shadow Ball|move1type=Ghost|move1cat=Special | |||
|move2=Toxic|move2type=Poison|move2cat=Status | |||
|move3=Psychic|move3type=Psychic|move3cat=Special | |||
|move4=Dark Pulse|move4type=Dark|move4cat=Special}} | |||
{{Party/Footer}} | {{Party/Footer}} | ||
edits