176
edits
mNo edit summary |
LeoKetchumB (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 27: | Line 27: | ||
| 強風鎮 ''Qiángfēng Zhèn'' | | 強風鎮 ''Qiángfēng Zhèn'' | ||
| 強風 means "strong winds" | | 強風 means "strong winds" | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| {{tt|French|European}} | |||
| Bourrasquia | |||
| From ''bourrasque'', {{wp|gale}} | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Italian | | Italian |
edits