19,603
edits
m (→In the games) |
m (→Names) |
||
Line 274: | Line 274: | ||
| クダリ ''Kudari'' | | クダリ ''Kudari'' | ||
| From 下り線 ''kudari-sen'', out-bound line. | | From 下り線 ''kudari-sen'', out-bound line. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| English | |||
| Ingo | |||
| From "in" and "go". | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
|} | |} |