32,896
edits
mNo edit summary |
Lady Ariel (talk | contribs) (→Names) |
||
Line 91: | Line 91: | ||
|Poli | |Poli | ||
|From ''Poliwag'' or ''Poli-'' (common prefix among Poliwag's evolution line) | |From ''Poliwag'' or ''Poli-'' (common prefix among Poliwag's evolution line) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|French | |||
|Tar | |||
|From ''Ptitard'' (Poliwag) | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|German | |German |
edits