25,327
edits
(→Released: whoops) |
m (→PC: The box strikes again.) |
||
Line 149: | Line 149: | ||
|move1=Tackle|move1type=Normal | |move1=Tackle|move1type=Normal | ||
|move2=Disable|move2type=Normal}} | |move2=Disable|move2type=Normal}} | ||
|{{Pokémon/1 | |{{Pokémon/1 | ||
|game=Red | |game=Red | ||
Line 160: | Line 159: | ||
|move2=Confuse Ray|move2type=Ghost | |move2=Confuse Ray|move2type=Ghost | ||
|move3=Night Shade|move3type=Ghost}} | |move3=Night Shade|move3type=Ghost}} | ||
|- | |||
|{{Pokémon/1 | |{{Pokémon/1 | ||
|game=Red | |game=Red |