12,292
edits
Pokemaster97 (talk | contribs) mNo edit summary |
m (→Names) |
||
Line 276: | Line 276: | ||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Japanese | | Japanese | ||
| | | バージル ''Virgil'' | ||
| Possibly from ''vigilant''. | | Possibly from ''vigilant''. | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| English | |||
| Virgil | |||
| Same as Japanese name. | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) |
edits