6,115
edits
TheFatPanda (talk | contribs) |
Piotrek1113 (talk | contribs) (→Name origin: Added Polish) |
||
Line 150: | Line 150: | ||
| 雙葉鎮 ''Sēungyihp Jan'' | | 雙葉鎮 ''Sēungyihp Jan'' | ||
| From 雙葉 ''shuāngyè'', double leaves | | From 雙葉 ''shuāngyè'', double leaves | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Twinleaf | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| {{tt|Portuguese|European}} | | {{tt|Portuguese|European}} |
edits