13,925
edits
mNo edit summary |
m (→Name origin: added Russian) |
||
Line 458: | Line 458: | ||
| 淺紅市 ''Cingung Si'' | | 淺紅市 ''Cingung Si'' | ||
| 淺红 (''cingung'') also means "light red." | | 淺红 (''cingung'') also means "light red." | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Russian | |||
|Фуксия ''Fuksiya'' | |||
|From English name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits