2,086
edits
mNo edit summary |
(→Names) |
||
Line 117: | Line 117: | ||
|大拳 ''Dà Quán'' | |大拳 ''Dà Quán'' | ||
|Literally means "Big fist" | |Literally means "Big fist" | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Vietnamese | |||
| Kobushi | |||
| Same as Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits