120,708
edits
m (MSP/Home 4 numbers) |
(This main series debut was missing.) |
||
(40 intermediate revisions by 7 users not shown) | |||
Line 15: | Line 15: | ||
|{{m|Pound}} | |{{m|Pound}} | ||
| data-sort-value="1062" |[[EP062]] | | data-sort-value="1062" |[[EP062]] | ||
|{{an|Jigglypuff| | |{{an|Jigglypuff|A wild Jigglypuff}} | ||
|{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | |{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 29: | Line 29: | ||
|{{m|Double Slap}} | |{{m|Double Slap}} | ||
| data-sort-value="1045" |[[EP045]] | | data-sort-value="1045" |[[EP045]] | ||
|{{an|Jigglypuff| | |{{an|Jigglypuff|A wild Jigglypuff}} | ||
|{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | |{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 337: | Line 337: | ||
|{{m|Sing}} | |{{m|Sing}} | ||
| data-sort-value="1045" |[[EP045]] | | data-sort-value="1045" |[[EP045]] | ||
|{{an|Jigglypuff| | |{{an|Jigglypuff|A wild Jigglypuff}} | ||
|{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | |{{MSP/HOME|0039|Jigglypuff}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 557: | Line 557: | ||
|{{MSP/HOME|0012|Butterfree}} | |{{MSP/HOME|0012|Butterfree}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
| | |079 | ||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | ||
|{{m|Sleep Powder}} | |{{m|Sleep Powder}} | ||
Line 1,170: | Line 1,170: | ||
|{{m|Sketch}} | |{{m|Sketch}} | ||
| data-sort-value="6066" |[[SM066]] | | data-sort-value="6066" |[[SM066]] | ||
|{{DL|Ilima|Smeargle|Ilima's | |{{DL|Ilima|Smeargle|Ilima's Smeargle}} | ||
|{{MSP/HOME|0235|Smeargle}} | |{{MSP/HOME|0235|Smeargle}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 1,401: | Line 1,401: | ||
|{{m|Lock-On}} | |{{m|Lock-On}} | ||
| data-sort-value="2178" |[[AG178]] | | data-sort-value="2178" |[[AG178]] | ||
| | |[[Brandon's legendary giants#Regirock|Brandon's Regirock]] | ||
|{{MSP/HOME|0377|Regirock}} | |{{MSP/HOME|0377|Regirock}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 1,757: | Line 1,757: | ||
|{{Bag|HM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |{{Bag|HM Water VI}} {{typecolor|Water}} | ||
|{{m|Whirlpool}} | |{{m|Whirlpool}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="3047" |[[DP047]][[M02|*]][[M03|*]][[HS02|*]] | ||
|{{ | |{{p|Gyarados|A wild Gyarados}}{{mov|Lugia|*|2}}{{DL|Molly Hale|Mantine|*}}[[Misty's Gyarados|*]] | ||
|{{MSP/HOME| | |{{MSP/HOME|0130|Gyarados}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|251 | |251 | ||
Line 1,890: | Line 1,890: | ||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | ||
|{{m|Taunt}} | |{{m|Taunt}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8010" |[[HZ010]] | ||
| | |{{DL|Brassius|Sudowoodo|Brassius's Sudowoodo}} | ||
| | |{{MSP/HOME|0185|Sudowoodo}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|270 | |270 | ||
Line 3,290: | Line 3,290: | ||
|{{Bag|TM Rock VI}} {{typecolor|Rock}} | |{{Bag|TM Rock VI}} {{typecolor|Rock}} | ||
|{{m|Wide Guard}} | |{{m|Wide Guard}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8025" |[[HZ025]] | ||
| | |{{DL|Sidian|Garganacl|Sidian's Garganacl}} | ||
| | |{{MSP/HOME|0934|Garganacl}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|470 | |470 | ||
Line 3,521: | Line 3,521: | ||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | ||
|{{m|Ally Switch}} | |{{m|Ally Switch}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8028" |[[HZ028]] | ||
| | |{{DL|Tepen|Lampent|Tepen's Lampent}} | ||
| | |{{MSP/HOME|0608|Lampent}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|503 | |503 | ||
Line 3,970: | Line 3,970: | ||
|{{m|Phantom Force}} | |{{m|Phantom Force}} | ||
| data-sort-value="6088" |[[SM088]] | | data-sort-value="6088" |[[SM088]] | ||
|{{ | |{{an|Lunala|A wild Lunala}} | ||
|{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | |{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 4,333: | Line 4,333: | ||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | ||
|{{m|Origin Pulse}} | |{{m|Origin Pulse}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="7134" |[[JN134]][[XYS03|*]][[M18|*]] | ||
| | |{{an|Mew|A wild Mew in<br>the form of Kyogre}}{{DL|Super-ancient Pokémon (XY series)|Kyogre|*}}{{p|Kyogre|*}} | ||
|{{MSP/HOME| | |{{MSP/HOME|0382|Kyogre}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|619 | |619 | ||
Line 4,895: | Line 4,895: | ||
|{{m|Prismatic Laser}} | |{{m|Prismatic Laser}} | ||
| data-sort-value="6087" |[[SM087]] | | data-sort-value="6087" |[[SM087]] | ||
|{{ | |{{an|Necrozma|A wild Necrozma}} | ||
|{{MSP/HOME|0800|Necrozma}} | |{{MSP/HOME|0800|Necrozma}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 4,909: | Line 4,909: | ||
|{{m|Sunsteel Strike}} | |{{m|Sunsteel Strike}} | ||
| data-sort-value="6088" |[[SM088]] | | data-sort-value="6088" |[[SM088]] | ||
|{{DL| | |{{DL|Nebby|In the anime|Nebby}} | ||
|{{MSP/HOME|0791|Solgaleo}} | |{{MSP/HOME|0791|Solgaleo}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 4,916: | Line 4,916: | ||
|{{m|Moongeist Beam}} | |{{m|Moongeist Beam}} | ||
| data-sort-value="6088" |[[SM088]] | | data-sort-value="6088" |[[SM088]] | ||
|{{ | |{{an|Lunala|A wild Lunala}} | ||
|{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | |{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 4,986: | Line 4,986: | ||
|{{m|Searing Sunraze Smash}} | |{{m|Searing Sunraze Smash}} | ||
| data-sort-value="6052" |[[SM052]] | | data-sort-value="6052" |[[SM052]] | ||
|{{DL| | |{{DL|Nebby|In the anime|Nebby}} | ||
|{{MSP/HOME|0791|Solgaleo}} | |{{MSP/HOME|0791|Solgaleo}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 4,993: | Line 4,993: | ||
|{{m|Menacing Moonraze Maelstrom}} | |{{m|Menacing Moonraze Maelstrom}} | ||
| data-sort-value="6090" |[[SM090]] | | data-sort-value="6090" |[[SM090]] | ||
|{{ | |{{an|Lunala|A wild Lunala}} | ||
|{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | |{{MSP/HOME|0792|Lunala}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,181: | Line 5,181: | ||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | ||
|{{m|Teatime}} | |{{m|Teatime}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8030" |[[HZ030]] | ||
| | |{{DL|Rising Volt Tacklers|Polteageist|Rising Volt Tacklers' Polteageist}} | ||
| | |{{MSP/HOME|0855|Polteageist}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|753 | |753 | ||
Line 5,231: | Line 5,231: | ||
|{{m|Max Lightning}} | |{{m|Max Lightning}} | ||
| data-sort-value="7012" | [[JN012]] | | data-sort-value="7012" | [[JN012]] | ||
| | | [[Leon's Charizard]] | ||
| {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | | {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,245: | Line 5,245: | ||
|{{m|Max Knuckle}} | |{{m|Max Knuckle}} | ||
| data-sort-value="7027" | [[JN027]] | | data-sort-value="7027" | [[JN027]] | ||
| | | [[Leon's Charizard]] | ||
| {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | | {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,280: | Line 5,280: | ||
|{{m|Max Airstream}} | |{{m|Max Airstream}} | ||
| data-sort-value="7012" | [[JN012]] | | data-sort-value="7012" | [[JN012]] | ||
| | | [[Leon's Charizard]] | ||
| {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | | {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,350: | Line 5,350: | ||
|{{m|Body Press}} | |{{m|Body Press}} | ||
| data-sort-value="7116" |[[JN116]] | | data-sort-value="7116" |[[JN116]] | ||
|[[Lance's Dragonite]] | | [[Lance's Dragonite]] | ||
|{{MSP/HOME|0149|Dragonite}} | |{{MSP/HOME|0149|Dragonite}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,356: | Line 5,356: | ||
|{{Bag|TM Fairy}} {{typecolor|Fairy}} | |{{Bag|TM Fairy}} {{typecolor|Fairy}} | ||
|{{m|Decorate}} | |{{m|Decorate}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8019" |[[HZ019]] | ||
| | | [[Murdock's Alcremie]] | ||
| | | {{MSP/HOME|869RuS|Alcremie}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|778 | |778 | ||
Line 5,385: | Line 5,385: | ||
|{{m|Behemoth Blade}} | |{{m|Behemoth Blade}} | ||
| data-sort-value="7045" | [[JN045]] | | data-sort-value="7045" | [[JN045]] | ||
| {{DL| | | {{DL|Legendary heroes (anime)|Zacian|A wild Zacian}} | ||
| {{MSP/HOME|0888C|Zacian}} | | {{MSP/HOME|0888C|Zacian}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,392: | Line 5,392: | ||
|{{m|Behemoth Bash}} | |{{m|Behemoth Bash}} | ||
| data-sort-value="7045" | [[JN045]] | | data-sort-value="7045" | [[JN045]] | ||
| {{DL| | | {{DL|Legendary heroes (anime)|Zamazenta|A wild Zamazenta}} | ||
| {{MSP/HOME|0889C|Zamazenta}} | | {{MSP/HOME|0889C|Zamazenta}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
Line 5,426: | Line 5,426: | ||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | ||
|{{m|Apple Acid}} | |{{m|Apple Acid}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8019" |[[HZ019]] | ||
| | |{{DL|Mitchell (HZ019)|Appletun|Mitchell's Appletun}} | ||
| | | {{MSP/HOME|842|Appletun}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|788 | |788 | ||
Line 5,447: | Line 5,447: | ||
|{{Bag|TM Fairy}} {{typecolor|Fairy}} | |{{Bag|TM Fairy}} {{typecolor|Fairy}} | ||
|{{m|Strange Steam}} | |{{m|Strange Steam}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8029" |[[HZ029]] | ||
| | |{{p|Weezing|A wild Weezing}} | ||
| | |{{MSP/HOME|0110G|Weezing}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|791 | |791 | ||
Line 5,671: | Line 5,671: | ||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | ||
|{{m|Fiery Wrath}} | |{{m|Fiery Wrath}} | ||
| data-sort-value=" | | data-sort-value="8022" | [[HZ022]] | ||
| | | {{DL|Lucius|Galarian Moltres|Lucius's Moltres}} | ||
| | | {{MSP/HOME|0146G|Moltres}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" | ||
|823 | |823 | ||
Line 5,867: | Line 5,867: | ||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | ||
|{{m|Take Heart}} | |{{m|Take Heart}} | ||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|851 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Tera Blast}} | |||
|data-sort-value="8014" |[[HZ014]] | |||
|[[Friede's Charizard]] | |||
|{{MSP/HOME|006|Charizard}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|852 | |||
|{{Bag|TM Bug VI}} {{typecolor|Bug}} | |||
|{{m|Silk Trap}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|853 | |||
|{{Bag|TM Fighting VI}} {{typecolor|Fighting}} | |||
|{{m|Axe Kick}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|854 | |||
|{{Bag|TM Ghost VI}} {{typecolor|Ghost}} | |||
|{{m|Last Respects}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|855 | |||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |||
|{{m|Lumina Crash}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|856 | |||
|{{Bag|TM Dragon VI}} {{typecolor|Dragon}} | |||
|{{m|Order Up}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|857 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Jet Punch}} | |||
|data-sort-value="8042" |[[HZ042]] | |||
|{{p|Palafin|A wild Palafin}} | |||
|{{MSP/HOME|0964H|Palafin}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|858 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Spicy Extract}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|859 | |||
|{{Bag|TM Steel VI}} {{typecolor|Steel}} | |||
|{{m|Spin Out}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|860 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Population Bomb}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|861 | |||
|{{Bag|TM Ice VI}} {{typecolor|Ice}} | |||
|{{m|Ice Spinner}} | |||
|data-sort-value="8043" |[[HZ043]] | |||
|{{DL|Coral|Glalie|Coral's Glalie}} | |||
|{{MSP/HOME|0362|Glalie}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|862 | |||
|{{Bag|TM Dragon VI}} {{typecolor|Dragon}} | |||
|{{m|Glaive Rush}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|863 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Revival Blessing}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|864 | |||
|{{Bag|TM Rock VI}} {{typecolor|Rock}} | |||
|{{m|Salt Cure}} | |||
| data-sort-value="8025" |[[HZ025]] | |||
|{{DL|Sidian|Garganacl|Sidian's Garganacl}} | |||
|{{MSP/HOME|0934|Garganacl}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|865 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Triple Dive}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|866 | |||
|{{Bag|TM Poison VI}} {{typecolor|Poison}} | |||
|{{m|Mortal Spin}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|867 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Doodle}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|868 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Fillet Away}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|869 | |||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |||
|{{m|Kowtow Cleave}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|870 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Flower Trick}} | |||
| data-sort-value="PPW002" |[[PPW02|*]] | |||
|[[Aliquis's Meowscarada]] | |||
|{{MSP/HOME|0908|Meowscarada}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|871 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Torch Song}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|872 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Aqua Step}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|873 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Raging Bull}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|874 | |||
|{{Bag|TM Steel VI}} {{typecolor|Steel}} | |||
|{{m|Make It Rain}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|875 | |||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |||
|{{m|Psyblade}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|876 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Hydro Steam}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|877 | |||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |||
|{{m|Ruination}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|878 | |||
|{{Bag|TM Fighting VI}} {{typecolor|Fighting}} | |||
|{{m|Collision Course}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|879 | |||
|{{Bag|TM Electric VI}} {{typecolor|Electric}} | |||
|{{m|Electro Drift}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|880 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Shed Tail}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|881 | |||
|{{Bag|TM Ice VI}} {{typecolor|Ice}} | |||
|{{m|Chilly Reception}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|882 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Tidy Up}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|883 | |||
|{{Bag|TM Ice VI}} {{typecolor|Ice}} | |||
|{{m|Snowscape}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|884 | |||
|{{Bag|TM Bug VI}} {{typecolor|Bug}} | |||
|{{m|Pounce}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|885 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Trailblaze}} | |||
| data-sort-value="8010" |[[HZ010]] | |||
|{{DL|Brassius|Sudowoodo|Brassius's Sudowoodo}} | |||
|{{MSP/HOME|0185|Sudowoodo}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|886 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Chilling Water}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|887 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Hyper Drill}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|888 | |||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |||
|{{m|Twin Beam}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|889 | |||
|{{Bag|TM Ghost VI}} {{typecolor|Ghost}} | |||
|{{m|Rage Fist}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|890 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Armor Cannon}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|891 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Bitter Blade}} | |||
| data-sort-value="8001" | [[HZ001]] | |||
| [[Amethio's Ceruledge]] | |||
| {{MSP/HOME|0937|Ceruledge}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|892 | |||
|{{Bag|TM Electric VI}} {{typecolor|Electric}} | |||
|{{m|Double Shock}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|893 | |||
|{{Bag|TM Steel VI}} {{typecolor|Steel}} | |||
|{{m|Gigaton Hammer}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|894 | |||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |||
|{{m|Comeuppance}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|895 | |||
|{{Bag|TM Water VI}} {{typecolor|Water}} | |||
|{{m|Aqua Cutter}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|896 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Blazing Torque}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|897 | |||
|{{Bag|TM Dark VI}} {{typecolor|Dark}} | |||
|{{m|Wicked Torque}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|898 | |||
|{{Bag|TM Poison VI}} {{typecolor|Poison}} | |||
|{{m|Noxious Torque}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|899 | |||
|{{Bag|TM Fighting VI}} {{typecolor|Fighting}} | |||
|{{m|Combat Torque}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|900 | |||
|{{Bag|TM Fairy VI}} {{typecolor|Fairy}} | |||
|{{m|Magical Torque}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|901 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Blood Moon}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|902 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Matcha Gotcha}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|903 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Syrup Bomb}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|904 | |||
|{{Bag|TM Grass VI}} {{typecolor|Grass}} | |||
|{{m|Ivy Cudgel}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|905 | |||
|{{Bag|TM Electric VI}} {{typecolor|Electric}} | |||
|{{m|Electro Shot}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|906 | |||
|{{Bag|TM Normal VI}} {{typecolor|Normal}} | |||
|{{m|Tera Starstorm}} | |||
| data-sort-value="8033" | [[HZ033]] | |||
| {{an|Terapagos|A wild Terapagos}} | |||
| {{MSP/HOME|1024T|Terapagos}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
|907 | |||
|{{Bag|TM Dragon VI}} {{typecolor|Dragon}} | |||
|{{m|Fickle Beam}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|908 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Burning Bulwark}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|909 | |||
|{{Bag|TM Electric VI}} {{typecolor|Electric}} | |||
|{{m|Thunderclap}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|910 | |||
|{{Bag|TM Rock VI}} {{typecolor|Rock}} | |||
|{{m|Mighty Cleave}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|911 | |||
|{{Bag|TM Steel VI}} {{typecolor|Steel}} | |||
|{{m|Tachyon Cutter}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|912 | |||
|{{Bag|TM Steel VI}} {{typecolor|Steel}} | |||
|{{m|Hard Press}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|913 | |||
|{{Bag|TM Dragon VI}} {{typecolor|Dragon}} | |||
|{{m|Dragon Cheer}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|914 | |||
|{{Bag|TM Fairy VI}} {{typecolor|Fairy}} | |||
|{{m|Alluring Voice}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|915 | |||
|{{Bag|TM Fire VI}} {{typecolor|Fire}} | |||
|{{m|Temper Flare}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|916 | |||
|{{Bag|TM Electric VI}} {{typecolor|Electric}} | |||
|{{m|Supercell Slam}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|917 | |||
|{{Bag|TM Psychic VI}} {{typecolor|Psychic}} | |||
|{{m|Psychic Noise}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|918 | |||
|{{Bag|TM Fighting VI}} {{typecolor|Fighting}} | |||
|{{m|Upper Hand}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | |||
| | |||
| | |||
|- style="background: #fff" | |||
|919 | |||
|{{Bag|TM Poison VI}} {{typecolor|Poison}} | |||
|{{m|Malignant Chain}} | |||
| data-sort-value="SN" |N/A | | data-sort-value="SN" |N/A | ||
| | | | ||
Line 5,886: | Line 6,369: | ||
|{{m|G-Max Wildfire}} | |{{m|G-Max Wildfire}} | ||
| data-sort-value="7012" | [[JN012]] | | data-sort-value="7012" | [[JN012]] | ||
| | | [[Leon's Charizard]] | ||
| {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | | {{MSP/HOME|0006Gi|Charizard}} | ||
|- style="background: #fff" | |- style="background: #fff" |
edits