33,144
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 178: | Line 178: | ||
|- | |- | ||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | | Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | ||
| 薩瓦羅 ''Saatngáhlòh'' | | 薩瓦羅 ''Saatngáhlòh'' | ||
|- | |- | ||
| Indonesian | | Indonesian | ||
| Saguro | | Saguro | ||
| Similar to his Japanese name | | Similar to his Japanese name | ||
|- | |||
| Thai | |||
| ซากัวโร ''Sakuaro'' | |||
| Transcription of his Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |