6,074
edits
No edit summary |
(→Names) |
||
Line 73: | Line 73: | ||
| Clembot | | Clembot | ||
| From Clemont's English name and ''{{wp|robot}}'' | | From Clemont's English name and ''{{wp|robot}}'' | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Italian | |||
| Lembot | |||
| From Clemont's Italian name, ''Lem'', and ''{{wp|robot}}'' | |||
|} | |} | ||
edits