6,233
edits
m (→Name origin) |
|||
Line 312: | Line 312: | ||
| 吉花市 ''Gatfa Si'' | | 吉花市 ''Gatfa Si'' | ||
| Same as Taiwanese name. | | Same as Taiwanese name. | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Finnish | |||
| Kukkaislehto | |||
| Translation of its English name. | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese | ||
| Cidade de Cherrygrove | | Cidade de Cherrygrove | ||
| From its English name. | | From its English name. | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese | ||
| Thành phố Yoshino | | Thành phố Yoshino |
edits