138
edits
Nikkie2571 (talk | contribs) (→Intro) |
Nikkie2571 (talk | contribs) (→Intro) |
||
Line 21: | Line 21: | ||
{| class="roundy" width="293px" style="background: #{{Normal color}}" colspan="2" height="59px" | | {| class="roundy" width="293px" style="background: #{{Normal color}}" colspan="2" height="59px" | | ||
|- | |- | ||
| width=" | | width="51%" class="roundytl" style="background: #{{Normal color light}}; font-size=95%" |[[Nacrene Gym|<span style="color:#{{normal color dark}}">Nacrene Gym</span>]] | ||
| width=" | | width="39%" style="background: #{{Normal color light}}; font-size=95%" |[[Aspertia Gym|<span style="color:#{{normal color dark}}">Aspertia Gym</span>]] | ||
| width="10%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{Normal color light}}" |[[File:Basic Badge.png|30px|link=Badge#Basic Badge|Basic Badge]] | | width="10%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{Normal color light}}" |[[File:Basic Badge.png|30px|link=Badge#Basic Badge|Basic Badge]] | ||
|- | |- | ||
| width=" | | width="51%" style="background: #{{normal color light}}" |[[File:Lenora OD.png|link=Lenora]] | ||
| width=" | | width="39%" style="background: #{{normal color light}}" |[[File:Cheren OD.png|link=Cheren]] | ||
|- | |- | ||
| width=" | | width="51%" class="roundybl" style="background: #{{normal color light}}; font-size:95%" |[[Lenora|<span style="color:#{{normal color dark}}">Lenora</span>]] | ||
| width=" | | width="39%" style="background: #{{normal color light}}; font-size:95%" |[[Cheren|<span style="color:#{{normal color dark}}">Cheren</span>]] | ||
|} | |} | ||
| | | | ||
Line 103: | Line 103: | ||
| width="22%" class="roundybl" style="background: #{{White color light}}; font-size:95%" |[[Iris|<span style="color:#{{White color dark}}">Iris</span>]] | | width="22%" class="roundybl" style="background: #{{White color light}}; font-size:95%" |[[Iris|<span style="color:#{{White color dark}}">Iris</span>]] | ||
| width="68%" style="background: #{{dragon color light}}; font-size:95%" |[[Drayden|<span style="color:#{{dragon color dark}}">Drayden</span>]] | | width="68%" style="background: #{{dragon color light}}; font-size:95%" |[[Drayden|<span style="color:#{{dragon color dark}}">Drayden</span>]] | ||
|} | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{water color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{water color light}}; font-size:95%" |[[Humilau Gym|<span style="color:#{{water color dark}}">Humilau Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{water color light}}" |[[File:Wave Badge.png|30px|link=Badge#Wave Badge|Wave Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{water color light}}" |[[File:Marlon OD.png|link=Marlon]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{water color light}}; font-size:95%" |[[Marlon|<span style="color:#{{water color dark}}">Marlon</span>]] | |||
|} | |||
|} | |||
---- | |||
{| class="roundy" width="500px" style="margin:auto; text-align:center; background: #{{unova color light}}; border: 4px solid #{{unova color}}" | |||
|- class="roundy" style="margin:auto; text-align:center; background: #{{unova color light}}; border: 4px solid #{{unova color}}" {| width="600px" | |||
|- | |||
! colspan="4" style="color:#{{Unova color dark}}" |[[Gym Leader|<span style="color:#{{unova color dark}}">Gym Leaders</span>]] of the [[Unova|<span style="color:#{{unova color dark}}">Unova region</span>]] | |||
|- | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{black color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" colspan="3" style="background: #{{white color light}}; font-size:95%" |[[Striaton Gym|<span style="color:#{{black color dark}}">Striaton Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{white color light}}" |[[File:Trio Badge.png|30px|link=Badge#Trio Badge|Trio Badge]] | |||
|- | |||
| width="26%" style="background: #{{grass color light}}" |[[File:Cilan OD.png|link=Cilan]] | |||
| width="26%" style="background: #{{fire color light}}" |[[File:Chili OD.png|link=Chili]] | |||
| width="26%" style="background: #{{water color light}}" |[[File:Cress OD.png|link=Cress]] | |||
|- | |||
| width="26%" class="roundybl" style="background: #{{grass color light}}; font-size:95%" |[[Cilan|<span style="color:#{{grass color dark}}">Cilan</span>]] | |||
| width="26%" style="background: #{{fire color light}}; font-size:95%" |[[Chili|<span style="color:#{{fire color dark}}">Chili</span>]] | |||
| width="26%" style="background: #{{water color light}}; font-size:95%" |[[Cress|<span style="color:#{{water color dark}}">Cress</span>]] | |||
|} | |||
| colspan="2" | | |||
{| class="roundy" width="293px" style="background: #{{Normal color}}" colspan="2" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="45%" class="roundytl" style="background: #{{Normal color light}}; font-size=95%" |[[Nacrene Gym|<span style="color:#{{normal color dark}}">Nacrene Gym</span>]] | |||
| width="45%" style="background: #{{Normal color light}}; font-size=95%" |[[Aspertia Gym|<span style="color:#{{normal color dark}}">Aspertia Gym</span>]] | |||
| width="10%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{Normal color light}}" |[[File:Basic Badge.png|30px|link=Badge#Basic Badge|Basic Badge]] | |||
|- | |||
| width="45%" style="background: #{{normal color light}}" |[[File:Lenora OD.png|link=Lenora]] | |||
| width="45%" style="background: #{{normal color light}}" |[[File:Cheren OD.png|link=Cheren]] | |||
|- | |||
| width="45%" class="roundybl" style="background: #{{normal color light}}; font-size:95%" |[[Lenora|<span style="color:#{{normal color dark}}">Lenora</span>]] | |||
| width="45%" style="background: #{{normal color light}}; font-size:95%" |[[Cheren|<span style="color:#{{normal color dark}}">Cheren</span>]] | |||
|} | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{poison color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{poison color light}}; font-size:95%" |[[Virbank Gym|<span style="color:#{{poison color dark}}">Virbank Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{poison color light}}" |[[File:Toxic Badge.png|30px|link=Badge#Toxic Badge|Toxic Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{poison color light}}" |[[File:Roxie OD.png|link=Roxie]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{poison color light}}; font-size:95%" |[[Roxie|<span style="color:#{{poison color dark}}">Roxie</span>]] | |||
|} | |||
|- | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{bug color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{bug color light}}; font-size:95%" |[[Castelia Gym|<span style="color:#{{bug color dark}}">Castelia Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{bug color light}}" |[[File:Insect Badge.png|30px|link=Badge#Insect Badge|Insect Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{bug color light}}" |[[File:Burgh OD.png|link=Burgh]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{bug color light}}; font-size:95%" |[[Burgh|<span style="color:#{{bug color dark}}">Burgh</span>]] | |||
|} | |||
| colspan="2" | | |||
{| class="roundy" width="293px" style="background: #{{electric color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="45%" class="roundytl" style="background: #{{electric color light}}; font-size:95%" |[[Nimbasa Gym|<span style="color:#{{electric color dark}}">Shining Roller Coaster</span>]] | |||
| width="45%" style="background: #{{electric color light}}; font-size:95%" |[[Nimbasa Gym|<span style="color:#{{electric color dark}}">Nimbasa Gym</span>]] | |||
| width="10%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{electric color light}}" |[[File:Bolt Badge.png|30px|link=Badge#Bolt Badge|Bolt Badge]] | |||
|- | |||
| width="45%" style="background: #{{electric color light}}" |[[File:Elesa BW OD.png|link=Elesa]] | |||
| width="45%" style="background: #{{electric color light}}" |[[File:Elesa OD.png|link=Elesa]] | |||
|- | |||
| width="90%" colspan=2 class="roundybl" style="background: #{{electric color light}}; font-size:95%" |[[Elesa|<span style="color:#{{electric color dark}}">Elesa</span>]] | |||
|} | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{ground color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{ground color light}}; font-size:95%" |[[Driftveil Gym|<span style="color:#{{ground color dark}}">Driftveil Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{ground color light}}" |[[File:Quake Badge.png|30px|link=Badge#Quake Badge|Quake Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{ground color light}}" |[[File:Clay OD.png|link=Clay]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{ground color light}}; font-size:95%" |[[Clay|<span style="color:#{{ground color dark}}">Clay</span>]] | |||
|} | |||
|- | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{flying color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{flying color light}}; font-size:95%" |[[Mistralton Gym|<span style="color:#{{flying color dark}}">Mistralton Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{flying color light}}" |[[File:Jet Badge.png|30px|link=Badge#Jet Badge|Jet Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{flying color light}}" |[[File:Skyla OD.png|link=Skyla]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{flying color light}}; font-size:95%" |[[Skyla|<span style="color:#{{flying color dark}}">Skyla</span>]] | |||
|} | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{ice color}}" height="59px" | | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundytl" style="background: #{{ice color light}}; font-size:95%" |[[Icirrus Gym|<span style="color:#{{ice color dark}}">Icirrus Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="3" style="background: #{{ice color light}}" |[[File:Freeze Badge.png|30px|link=Badge#Freeze Badge|Freeze Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" style="background: #{{ice color light}}" |[[File:Brycen OD.png|link=Brycen]] | |||
|- | |||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{ice color light}}; font-size:95%" |[[Brycen|<span style="color:#{{ice color dark}}">Brycen</span>]] | |||
|} | |||
| | |||
{| class="roundy" width="144px" style="background: #{{dragon color}}" | | |||
| width="80%" class="roundytl" colspan="2" style="background: #{{dragon color light}}; font-size:95%" |[[Opelucid Gym|<span style="color:#{{dragon color dark}}">Opelucid Gym</span>]] | |||
| width="20%" class="roundyright" rowspan="5" style="background: #{{dragon color light}}" |[[File:Legend Badge.png|30px|link=Badge#Legend Badge|Legend Badge]] | |||
|- | |||
| width="40%" style="background: #{{dragon color light}}" |[[File:Iris BW OD.png|link=Iris]] | |||
| width="40%" style="background: #{{dragon color light}}" |[[File:Drayden OD.png|link=Drayden]] | |||
|- | |||
| width="40%" class="roundybl" style="background: #{{Dragon color light}}; font-size:95%" |[[Iris|<span style="color:#{{Dragon color dark}}">Iris</span>]] | |||
| width="40%" style="background: #{{dragon color light}}; font-size:95%" |[[Drayden|<span style="color:#{{dragon color dark}}">Drayden</span>]] | |||
|} | |} | ||
| | | |
edits