139
edits
Nikkie2571 (talk | contribs) (→Intro) |
Nikkie2571 (talk | contribs) (→Intro) |
||
Line 113: | Line 113: | ||
|- | |- | ||
| width="80%" class="roundybl" style="background: #{{water color light}}; font-size:95%" |[[Marlon|<span style="color:#{{water color dark}}">Marlon</span>]] | | width="80%" class="roundybl" style="background: #{{water color light}}; font-size:95%" |[[Marlon|<span style="color:#{{water color dark}}">Marlon</span>]] | ||
|} | |||
|- | |||
---- | |||
! colspan="4" | [[Unova League|<span style="color:#{{unova color dark}};">Unova League</span>]] | |||
|- | |||
| | |||
{| width="144px" class="roundy" style="background: #{{ghost color}};" | | |||
| style="background: #{{ghost color light}}; {{roundytop|10px}}" | [[File:VSShauntal.png|link=Shauntal]] | |||
|- | |||
| height="43px" style="background: #{{ghost color light}}; {{roundybottom|10px}} font-size:95%;" | [[Elite Four|<span style="color:#{{ghost color dark}};"><small>Elite Four</small></span>]]<br>[[Shauntal|<span style="color:#{{ghost color dark}};">Shauntal]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" class="roundy" style="background: #{{fighting color}};" | | |||
| style="background: #{{fighting color light}}; {{roundytop|10px}}" | [[File:VSMarshal.png|link=Marshal]] | |||
|- | |||
| height="43px" style="background: #{{fighting color light}}; {{roundybottom|10px}} font-size:95%;" | [[Elite Four|<span style="color:#{{fighting color dark}};"><small>Elite Four</small></span>]]<br>[[Marshal|<span style="color:#{{fighting color dark}};">Marshal]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" class="roundy" style="background: #{{dark color}};" | | |||
| style="background: #{{dark color light}}; {{roundytop|10px}}" | [[File:VSGrimsley.png|link=Grimsley]] | |||
|- | |||
| height="43px" style="background: #{{dark color light}}; {{roundybottom|10px}} font-size:95%;" | [[Elite Four|<span style="color:#{{dark color dark}};"><small>Elite Four</small></span>]]<br>[[Grimsley|<span style="color:#{{dark color dark}};">Grimsley]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" class="roundy" style="background: #{{psychic color}};" | | |||
| style="background: #{{psychic color light}}; {{roundytop|10px}}" | [[File:VSCaitlin.png|link=Caitlin]] | |||
|- | |||
| height="43px" style="background: #{{psychic color light}}; {{roundybottom|10px}} font-size:95%;" | [[Elite Four|<span style="color:#{{psychic color dark}};"><small>Elite Four</small></span>]]<br>[[Caitlin|<span style="color:#{{psychic color dark}};">Caitlin]] | |||
|} | |||
|- | |||
| | |||
| colspan="2" | | |||
{| width="292px" class="roundy" style="background: #{{dragon color dark}};" | | |||
| style="background: #{{alder color light}}; {{roundytl|10px}}" | [[File:VSAlder.png|link=Alder]] | |||
| style="background: #{{dragon color light}}; {{roundytr|10px}}" | [[File:VSIris cropped.png|link=Iris]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background: #{{alder color light}};" | [[Pokémon Champion|<span style="color:#{{alder color dark}};"><small>Champion</small></span>]] | |||
|- | |||
| width="50%" style="background: #{{alder color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Alder|<span style="color:#{{alder color dark}};">Alder</span>]] | |||
| width="50%" style="background: #{{dragon color light}}; {{roundybr|10px}} font-size:95%;" | [[Iris|<span style="color:#{{dragon color dark}};">Iris</span>]] | |||
|} | |} | ||
|} | |} |
edits